1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Cannon 5d - промена на автор на фотограифја

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од Internalsis, 20 ноември 2013.

 1. Internalsis

  Internalsis
  Intern

  103
  45
  30 Јануари 2012
  Машко
  Поздрав. Значи вака, прашањето ми е како е можно на фотоапарат модел Cannon 5d, да променам име на тој на кој што е регистриран апаратот, конкретно се мисли на Photo Maker или Photo Author така нешто беше, што се наоѓа во мета фајловите за целата слика. Значи, барав информации по форуми , како што прочитав единсвена опција е да се инсталира некаков си софтвер EOS , и тоа работи само на Windows XP или некоја постара верзија, па прашањето е дали има уште некоја друга варијанта со која што може да се направи тоа на Windows 7 или така нешто, за да се промени тоа име кое што се генерира во фајловите на сликата

  Ви благодарам
   
 2. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  117
  117
  2 Декември 2010
  Пробај со форматирање на картичката. Мислам дека тие податоци таму се запишани.

  Или активирај на компјутер Canon Remote Capture (Zoom Browser) од софтверот на Canon CD.
  Во менито бараш Camera>Camera settings>Owner Name> пополнуваш со твое име...
   
 3. Internalsis

  Internalsis
  Intern

  103
  45
  30 Јануари 2012
  Машко
  Го инсталирав програмот ама неможам такво нешто да најдам , а иначе го има првиот фирмвер 1.1.0 апаратов
   

  Прикачени датотеки:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина:
   103.6 KB
   Прегледи:
   13
 4. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  117
  117
  2 Декември 2010

  View: http://www.youtube.com/watch?v=pIgDrGZiMhk

  4:0
   
 5. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,414
  3,129
  24 Септември 2012
  Изгубена е поддршката за 5д1. Ресетирај ту фактори или најди антички софтвер.
   

Сподели

Вчитување...