• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Campus Student Life Simulation

  • Ја почнал/а темата
  • #1
8 ноември 2007
81
0


Platform: PC
Genre: Modern Action Adventure
Official Site: Official Site
Publisher: Kalypso
Developer: ND Games
Release Date: 23 Nov, 2007

************************************************************
Sliki:************************************************************
System Requirements/Системни изисквания:
System PC-DVD-ROM / Windows® 2000, XP & Vista
CPU min. 1.6 GHz
RAM 512 MB
Disc space 2 GB
Graphics card 128 MB, DirectX® 9
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,829
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно