1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Camcorder tape footage to PC

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од Miroslav Ilic, 20 Февруари 2019.

 1. Miroslav Ilic

  Miroslav Ilic
  Gaining Experience

  197
  60
  18 ноември 2012
  Машко
  Здраво дечки. Имам потреба од DV cable за да префрлам видеа од JVC GR-D23EK Camcorder на компјутер. Дали можеби некој знае од каде може да купам или пак има да ми позајми на кратко за да ги префрлам? Поз.
   

  Прикачени датотеки:

 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,109
  8,299
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не е ова 1394 конекција?
   
 3. Miroslav Ilic

  Miroslav Ilic
  Gaining Experience

  197
  60
  18 ноември 2012
  Машко
  Не е. Сигурен сум дека е DV.
   
 4. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,820
  2,051
  19 Јули 2013
  На Miroslav Ilic и Banjifiko им се допаѓа ова.
 5. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,963
  4,112
  28 oктомври 2008
  На Miroslav Ilic му/ѝ се допаѓа ова.
 6. smole

  smole
  Unstoppable

  2,957
  3,297
  18 Април 2007
  Нема да му треба картица ако има firewire порт на матината.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,963
  4,112
  28 oктомври 2008
  Точно, но ако се работи за плочата од потписот P8B75-M LX - ASUS, нема onboard firewire.

  Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...