1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Call of Duty: Warzone

Дискусија во форумот 'Игри' започната од bobbyniko, 21 Март 2020.

 1. liduda

  liduda
  Intern

  23
  37
  9 Јули 2019
  Машко
  Тапа муабет, морав да избришам Syndicate, Pes 2020 и да ослободам 80 гига за недајбоже. :D

  Иначе играм со M4A1, до пред некој ден со закачена underbarel сачкмарка па после отклучив и second weapon perk па си стаив фул флеџ шатган со шаржер :D
   
  На Alex18 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. nik0la_

  nik0la_
  Practice makes perfect

  702
  1,238
  5 Јануари 2012
  Pneuma#21731
   
  На Alex18 и stefan_off им се допаѓа ова.
 3. milepopanov

  milepopanov
  Intern

  21
  22
  17 Февруари 2018
  Машко
  dali ima nekoja grupa napraveno
  da se sobereme
  cod warzone
   
  На Alex18 и stefan_off им се допаѓа ова.
 4. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  376
  313
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  +1 за Мк групичка
   
  Alex18, Brendog и на milepopanov им се допаѓа ова.
 5. milepopanov

  milepopanov
  Intern

  21
  22
  17 Февруари 2018
  Машко
  antraks#2115897
  pusti od grupata da gi add
  poz
   
  На Alex18 и stefan_off им се допаѓа ова.
 6. Alex18

  Alex18
  Intern

  1
  2
  8 oктомври 2017
  Frankenstein #2205 mojot tag na battle.net
   
  На stefan_off и milepopanov им се допаѓа ова.
 7. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,340
  2,800
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  omegaRED#2932 на Battle.net

  Edit: Играм само Plunder, поинтересно ми е :)

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  Последна промена: 3 Мај 2020
  nik0la_, stefan_off и на Alex18 им се допаѓа ова.
 8. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  376
  313
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  DriverOff#2637
   
  На nik0la_ и Alex18 им се допаѓа ова.
 9. DzoleGTI

  DzoleGTI
  Gaining Experience

  112
  53
  23 Јануари 2014
  Машко
  Dzokozz#2221
   
  На Alex18 и stefan_off им се допаѓа ова.
 10. milepopanov

  milepopanov
  Intern

  21
  22
  17 Февруари 2018
  Машко
  antraks#21318
  na Battle.net
   
  На Alex18 и stefan_off им се допаѓа ова.
 11. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,133
  730
  2 Мај 2011
  BraneMKD#2597 ве додадов неколку што пуштивте тука тагови.
   
  Alex18, stefan_off и на milepopanov им се допаѓа ова.
 12. liduda

  liduda
  Intern

  23
  37
  9 Јули 2019
  Машко
  Дали има расположение да направам дискорд за Warzone?
  --- Споени мислења, 4 Мај 2020 ---
  Кој сака нека повели па да се пуштаме у Trio :D Join the MKD Warzone server Discord Server!
   
  Alex18, Brendog и на DzoleGTI им се допаѓа ова.
 13. windows8

  windows8
  On your way to fame

  769
  992
  12 Февруари 2012
  Машко
  JumpyLion#2142839 Battle.net
  Изиграв деновиве по малку:
  2h 16m
  Games 5
  Rank 27
  13Kills
  17Deaths
   
 14. The-spiki

  The-spiki
  Gaining Experience

  64
  65
  26 Април 2008
  Машко
  System Administrator
  spiki#21507 Battle.net
   
 15. erhanj

  erhanj
  Intern

  1
  0
  4 Август 2019
  Машко
  TheThinker#21501 на Battle.net
   
 16. GreenVlach

  GreenVlach
  Intern

  8
  2
  11 Мај 2020
  Машко
  Има ФБ група Call of Duty : Warzone Macedonia
  еве и линк *се надевам ќе работи
  Bei Facebook anmelden | Facebook
   
 17. Karrix

  Karrix
  Intern

  18
  0
  3 Април 2020
  Машко
  Дечки, ќе ја биде COD на мојов лаптоп i5 8265u AMD Radeon 520 2GB, 8 GB RAM, 256 SSD (со намалена резолуција)? Ако ја биде, ќе се приклучам со вас.

  P.S: Одам да направам акаунт, внесувам податоци ми вика треба да имаш 18 години за да имаш акаунт.. БОДЕШ. Имам 17 години, и саа треба да ставам 2002 за да ме регистрира ! ! !
   
  Последна промена: 15 Мај 2020
 18. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,395
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  PEGI 18 е рејтингот на играта, нормално дека нема да ти даде да се регистрираш ако си помлад од 18 години. Инаку со таа конфигурација, мооожда на 720p со најниски сетинзи би можел да ја играш на околу 30 fps, ама не верувам.
   
 19. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,872
  8 Април 2011
  Машко
  Кој може да ми даде акаунт од новата call of duty сакам колку кампанјата да ја изиграм. Ке ви платам колку ке побарате, по пп пишете ми ако некој ми излегува и сусрет. Пошто гледам мора да се купи а скапо ми е
   
 20. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  780
  208
  10 Јуни 2007
  Последна промена: 21 Мај 2020
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  179
  122
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Не знам дали ќе успееш да најдеш таква зделка, но јас едно ќе речам. Да беше маалце поефтина, рецимо 25-30еврулќи, вреди тогаш за сите пари. Од кампања, до мултиплејер. Имаше 3 дена free-weekend мултиплејер пред некоја недела, толку забава немав видено од времето на COD MW1/2 на пиратски сервери кога играв.

  Го чекам денот кога ќе ги тргнат овие RPG-a или барем да е тргнат можноста во летање да пукаш RPGa, синкир Fortnite играм е*аго...
   
 22. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,395
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  Малку каснам можда ама ја почнав пред некој ден, 27ми ранк сум или така нешто, играм соло. Ако има луѓе за да се искомбинираме, додавајте :)

  hyperbea5t#21448
   
 23. bobbyniko

  bobbyniko
  Intern

  18
  3
  23 oктомври 2016
  Машко
  некој ја има цела игра купено да играмо ground war ?
   
 24. windows8

  windows8
  On your way to fame

  769
  992
  12 Февруари 2012
  Машко
  Последните два апдејта по 30гига:eek:
  Првиот кога го симнав имав опција да играм dethmatch, одлично за мене зашто немам многу време да заседнувам со играње и ова ми беше топ, е сега после вториот апдејт нема dethmatch, шо така?
  И незнам како да го сменам ликот во играта, не сакам да играм со нигер, ако некој знае нека ме просветли.
   
 25. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  Black live matters:rolleyes:
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. direktor.e
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,000
 2. pHeNoM
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  661
 3. Стап
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  770
 4. IntelAmd
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  626
 5. IntelAmd
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  608
Вчитување...

Сподели

Вчитување...