1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Call of Duty: Ghosts

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Enigma, 30 Мај 2013.

 1. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,082
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Јас мислам дека и Black Ops беше нешто навистина добро (освен лагот на просечните и лоу-енд компјутери од тоа време)... BF3 ја ископира во поглед на раскажување на приказната ама и таа беше супер.. веќе MW3 (според мене) во поглед на графика, беше полоша и од MW2... Black Ops 2 претстави нешто ново (одлуки), DirectX 11 на PC... па се надевам дека и Ghosts барем малце ќе ја освежи серијава...
   
 2. jumayli

  jumayli
  Баниран/a

  192
  110
  21 Март 2013
  Машко
  слободен уметник
  Call of Duty серијалот имаше смисла само до вториот дел...После тоа веќе требаше да смислат друго име :) Call of Duty - повик на должноста, кон татковината ... од кога војувањето во туѓа држава против терористи е повик на должноста? Тоа се интереси на големите корпорации...Само првите два наслови ги поштовам. Другите стварно имаат смотана приказна( ако воопшто имаат некаква бидејќи јас не обрнував внимание на содржината колку на акцијата ).
   
 3. marambo

  marambo
  Баниран/a

  127
  64
  28 Март 2013
  Машко
  првиот дел ос јунајтид офенс и вториот имаа невидена атмосфера. беа феноменални, особено првот дел. 4ката се играше не беше лоша, но ја немаше атмосферата на првите два дела.
  после тоа се е по шаблон правено, copy paste. огромна пара прават на стара слава.
   
 4. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,082
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Стара или не, луѓе ја купуваат и ја играат... колку и да е лоша, не е до толку лоша за да не може да се ужива во нејзе...
   
 5. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,082
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Тоа е повик на должноста, затоа има и во туѓи држави, за да не се загрози светскиот мир...
   
 6. jumayli

  jumayli
  Баниран/a

  192
  110
  21 Март 2013
  Машко
  слободен уметник
  дали ти е тебе должност да му ја уредуваш дневната на твојот комшија?
   
 7. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,333
  5,248
  24 Март 2009
  Машко
  По ново треба да се вика повик на нафтата xD
   
  На jumayli и marambo им се допаѓа ова.
 8. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,960
  4,671
  8 Април 2011
  Машко
  Ако му нареди генералот тогаш е должност
   
 9. jumayli

  jumayli
  Баниран/a

  192
  110
  21 Март 2013
  Машко
  слободен уметник
  ако генералот ти речи да се обесиш? :D затоа луѓето имаат свои глави нели?
   
 10. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,960
  4,671
  8 Април 2011
  Машко
  E Сега и ти што муабет кажа.Војник и цивил не е исто.Нашиве што ги пуштаат во авганистан немаат глава?и треба да речат "неее ние сме само за макденијава да ја браниме "Војникот си знае што му е работа,со самото тоа што државата ке го пушти во друга земја да се бори и да брани друга земја незначи дека не ја брани својата земја.Тоа е сепак за понатамошен мир и за својата земја.Сега што повекето војни се за профит тоа е дуруга работа.Но војникот има должност да ги почитува и извршува своите наредби и да се бори па макар и загине.Не е лесно да се биде војник,посебно професионален војник,секој е свесен за тежината на работа.Па ако не е спремен и се се пронаоѓа себеси не мора да биде војник.
   
 11. jumayli

  jumayli
  Баниран/a

  192
  110
  21 Март 2013
  Машко
  слободен уметник
  Тие што одат во Авганистан Деко се платеници. Не одат тие за да ја штитат нашата татковина.Туку одат таму заради тоа што државата наша добива пари за да обезбеди платеници.Да имавме ние убав стандард овде никој немаше да работи како платеник. Освен некои што се родени за тоа :) Не филозофирај сеа, не тупи, се знае што е повик на татковината, а што е повик на профиотот(за некој копиљ таму на запад). Професионален војник е ново благо име за платеник.
   
 12. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,960
  4,671
  8 Април 2011
  Машко
  Ако е така онда,еден војник не ке имаше кај нас ако земавме над 2000 евра плата.И тешко нас ке беше ако не нападне некој.Не ја земај буквално македонија,земи цел свет.Секој пушта војници во други држави за други цели,некаде и е морално,нема нескам.Мора да ги има тоа,отсекогаш го имало и секогаш ке го има,безразлика дали е доброволно или обавеза.И како може тоа да не е должност (Duty) во секоја call of duty спасуваш цивили ,убиваш терорости кој сакаат да фрлат бомба и да уништат невини луѓе.безразлика дали тоа е во твојата држава или не.Должност е да се брани човештвото а и голема чест
   
 13. marambo

  marambo
  Баниран/a

  127
  64
  28 Март 2013
  Машко
  отидовте оф топик

  [​IMG]
   
  windows8, RagingDemon и на dejan_str им се допаѓа ова.
 14. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
 15. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,773
  4,327
  20 Февруари 2011
  Машко
  So be uste li se obiduvaat da im se sprotistavat na DICE so seriava Call Of Duty li :D ?

  Abe im treba 100% Revolucia za da stignat do BF3 a da ne zborime za BF4 koja sto nema sansi da se stigne nikako :D
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 16. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Нема смисла брат да се јаде гомна за играва, Battlefield без сумља е боља...али играва првпат коа седнав да ја играм, call of duty 2 , играчки оргазам доживеав...мора да и се даде респект како и да е.
   
 17. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,922
  6,615
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  За TDM CoD секогаш ќе биде боља за мене од BF3, за се друго е послаба. Едноставно BF3 е другшии тип на игра кај што се игра тимски со план, а овде се иде као на трки.
   
 18. bobster

  bobster
  Intern

  15
  10
  15 Август 2013
  Машко
 19. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,951
  2,922
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Зборам single player. Монотона и Досадна и прилично празна игра BF3 единствено што вреди се визуелните ефекти. COD Black Ops 2 тиња графика али играта е сон, каква сторија и замисла како да читаш некоја добра книга.
   
 20. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,082
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Малце рифреш на темава...


  Во поглед на графиката ме изненадија Infinity Ward, нели, како за COD... а за приказната, мислам дека ќе биде добра како и секогаш...
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,140
  557
  2 ноември 2012
  Јеа јака игра е како и секогаш добра приказна, а за графика уште не сум ја играл јас лично па вака од видеа можам да кажам дека е релативно лоша ако се споредува со BF4 па и со 3. Иначе јас сум КОД фан да не испадне дека сум по бф :) А за песната свака част плаче за монтажа ;)
   
 22. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,082
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Во право си, ама сепак има некои напредоци од партнерството со енвидија во поглед на графиката, физиката...
   
  На prichina и Boldozer им се допаѓа ова.
 23. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,082
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Слично на зомби модот, но сепак различно и доста добро :D
   
  На Borsa и Boldozer им се допаѓа ова.
 24. Demos

  Demos
  Гостин

  Minimum Requirements
  Core 2 Duo E8200 2.66GHz
  Phenom 8750 Triple-Core
  GeForce GTS 450
  Radeon HD 5870 1024MB
  6 GB
  Win 7 64
  DX 11
  40 GB

  Recommended Requirements
  Core 2 Quad Q8400 2.66GHz
  Phenom II X4 805
  GeForce GTX 660 Ti
  Radeon HD 7950 Boost Edition
  8 GB
  Што мислите за ова што бара?
   
 25. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,082
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Или ќе изгледа супер на компјутер, или ќе биде лош порт...
   
Слични теми
 1. direktor.e
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,899
 2. Стап
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  717
 3. IntelAmd
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  575
Вчитување...

Сподели

Вчитување...