1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Call of Duty Advanced Warfare

Дискусија во форумот 'PC' започната од Enigma, 2 Мај 2014.

 1. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,089
  508
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф

  Изгледа ветувачки ;)
  Излегува на 4 ноември.
   
  temelk4, Borsa и на ^SaFt^ им се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,780
  27,501
  4 Септември 2008
  :)
   
  На Enigma му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Chicony

  Chicony
  Gaining Experience

  129
  50
  7 Јануари 2012
  Kevin Spacey ??.....Да беше Morgan Freeman ќе ја купев оргинал без око да ми трпне и без да го глеам видеово до крај.
   
  На ^SaFt^ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  731
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Ахааааа, ете го зајачето... Ова требаше да биде пуштено многу оддамна, арно ама Активижн еден куп кочници им тури на Слеџхамер. Изгледа многу ветувачки, само што речиси сите изгледаат така. Чим Кевин Спејси го ставиле во играва, нешто им мањкало за да стекнат пре рилис популарност.
  Како и да е ќе биде кинг за оваа година.
   
  На Enigma му/ѝ се допаѓа ова.
 5. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,078
  1,433
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  аууф.... вика дека е ова од Хоне, и изгледа ОДЛИЧНО.... баш ме интересира што ке објават друго во недела. за тогаш има најавено повеќе инфо за КоД
   
 6. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,089
  508
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Беше најавено повеќе инфо, додуше тогаш требаше трејлерот да го пуштат, ама бидејќи Destructoid денеска наутро го пушти, Activision беа "присилени" официјално да го објават трејлерот. Затоа не верувам дека ќе има новo инфо за Call of Duty: Advanced Warfare, барем до E3 во јуни.
   
 7. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  568
  283
  14 Април 2012
  Машко
 8. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,291
  20 Февруари 2011
  Машко
  Пак ке биде некој Fail, увек трајлерот им е добар кога влегуваш у игра ти се чини си отворил Маме32...
   
 9. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,089
  508
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
 10. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,078
  1,433
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]

  првите официјални скирнови од Activision
   
  На Aowek и Enigma им се допаѓа ова.
 11. Stefan23

  Stefan23
  Intern

  62
  35
  14 oктомври 2012
  Машко
  за малку ќе речев дека е "Crysis'' ,ама и така изгледа зар не ? o_0
   
 12. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,291
  20 Февруари 2011
  Машко
  Пфф...мислев ке биде нешто подобро од другите, овие па утнале тотално овој пат... Crysis повекје изгледа отколку COD лол
   
 13. architect

  architect
  Unstoppable

  1,962
  2,344
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  [​IMG]
   
  psyside, Phenomen2 и на Molec им се допаѓа ова.
 14. FrukaZ

  FrukaZ
  Gaining Experience

  312
  361
  16 Август 2013
  Машко
  Фудбал
  Како оде техниката така и ги прават игрите сега вие споредувате од COD 2 со новите верзии па секако тогаш немало роботи јбг али како оде техиката и ова ке го дочекаме :D
   
 15. VladoA

  VladoA
  Intern

  4
  1
  21 Јануари 2014
  Машко
  Иако секогаш сум застанувал на страната на COD,,Advanced Warfare ке биде разочарување,барем за мене.Све копирано од Crysis,Prototype,HALO,итн...
  Ако глеаме според графиката или гамеплауот,тоа може да се види на youtube,ама според мене,додека Activision ја прави COD,нема ништо интересно да излезе од играта..
   
 16. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,089
  508
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф

  Изгледа добро и гејмплејот е добар според мене... После долго време повторно ме заинтересира Call of Duty игра и едвај ја чекам да искочи ;)
   
 17. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,078
  1,433
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  znaci kako coveko si ja fati rakata bese stvarno epic shit... braindead ....
   
 18. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,157
  4 Јули 2013
  Графика за графика али како гледам по скриновиве наликува како продолжение на Crysis xD
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,089
  508
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Great job, Sledgehammer Games!
   
  Boldozer, Costigan_Jr, prichina и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,361
  2,172
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Трејлериште...браво!
   
  На Enigma му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  496
  935
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Ова е се само call of duty не :)
   
 22. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Што е бе овој рип оф на Крајзис :oh::oh::oh:
   
 23. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,089
  508
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Нит има наносут, нит вонземјани... Ако дејството во играта е во иднина, како Крајзис, и има технологии кои би требало во тој период да ги има, не значи дека е рип оф... Попрво би била рип оф од Тајтнфол отколку од Крајзис...
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 24. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Super strength, super jump, невидливост...
   
 25. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,730
  1,201
  16 Јуни 2010
  Машко
  Зошто играва ја крстиле Call of Duty, кога нема врска со целиот серијал. Додуше пола игрите од серијалот би требало да имаат други имиња.... BTW која е главната сторија на COD, 1 и 2, Black Ops, Modern Warfare,Ghost,Advanced?
   
Слични теми
 1. A^1^T^E^A^M
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,457
 2. Freaker
  Одговори:
  50
  Прегледи:
  5,976
 3. kuzman0v
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  882
 4. Speedy
  Одговори:
  46
  Прегледи:
  5,055
 5. IntelAmd
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  614
Вчитување...

Сподели

Вчитување...