• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Call of Duty 7 во изработка

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Денес на профилот на линкедин на David Kim еден од одговорните аниматори во Treyarch осамна вест дека човекот работи на COD7.
http://www.ggmania.com/?smsid=27150
еве линк за нешто повеќе информации
Се надевам дека ќе биде подобра од COD5
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,217
27,773
kalco.ru
ЛОЛ ја уште ни 4-та не сум ја изгирал они 7 извадиа...алал да им е
 

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
918
892
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
Ovoa e nekoja greska ili samo tipot deka e dogovoren za na cod7 da raboti. Inace cod6:modern warfare 2 e planirana da ispadne u noemvri ovaa godina, od treliler so gledav treba da bide pojaka od cod4.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
И јас мислам дека е некоја грешка,уште не испаднала 6ката,а не па 7цата :))
 

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
715
222
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS

/BRAINIAC\

Баниран/a
12 август 2009
447
7
Нека обработат некоја друга приказна не само првата и втората светска војна. Нека измислат трета светска војна ако треба, со понови пуши.
 

Deni_88

Intern
9 септември 2009
108
1
EEE како може да има 7 кога нема уште 6-ка излезено?Да не е само некоја шпекулација?
 

/BRAINIAC\

Баниран/a
12 август 2009
447
7
Во изработка е уште. Изгледа 6ката му е веќе направена, и не сакат многу да избрзат со излегвањето на 5ката и 6ката, па така ја чуват по полиците.
 

pHeNoM

Intern
18 септември 2009
64
2
Нека обработат некоја друга приказна не само првата и втората светска војна. Нека измислат трета светска војна ако треба, со понови пуши.
Потполно се сложвам..ама ако биди со трета светска војна ке биди малку нереално,како нешто сеуште неслучено xD добра идеја btw ;)
 

kicedz007

Баниран/a
7 декември 2008
215
10
чекајте да искочи 6-ката, па да ја изиграме па после ќе збориме за седмицата. Дај боже и 100-ка да искочи еден ден.
 

bl0ck

Intern
26 јуни 2009
181
19
Не се знае колку е веродостојна оваа информација сега за сега
Само малце логика треба да знаеш дека нов сериал од играта излегува секоја година во ноември еднаш ја прави инфинити вард другпат ја прави трејарх. И веке здосадува
 

username

Gaining Experience
4 јули 2009
526
66
Епа ај нека бувне 3 светска војна па да ја играме COD7, осеќам многу јака ке биде:LOL::LOL::LOL::LOL:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
893
Ohrid
nah.. Ќе се изгуби смислата со трета светска ..

Позитивното во целиов сериал е колку толку прескажување на реалните настани како што ги толкува историјата..
Почеток на војна, тек, и крај.

Добро.. Нормално е што има по малку хипербола и нереализам во некои случаи, и по малце фантазија ( поставување бомба на тенк, без тој да те убие, а воедно и 100 души пукаат и гранатираат по тебе :)) ) но тоа е сосем нормално..

Меѓутоа во ниеден случај не треба да се дозволи да излезе нешто досега не видено.. Тоа би бил нај глупавиот потег.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,330
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно