• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Call of Duty 5 World at War

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
по не долго време од четвртот продолжение веќе е најавено петтото продолжение од оваа одлична игра (најдобрата FPS игра според мене). Дејствието ќе биде за време на втората светска војна, но овојпат на пацификот, значи после германци и руси сега ќе се убиваат јапонци. Според трејлерот играта ќе биде доста интересна со некој новини во оружјето (flame trower mmmmmmmm) само се надевам кампањата ќе трае малце подолго од кампањата во четвртото продолжение.
[ame="http://youtube.com/watch?v=QB9ApSJ9nJo&feature=related"]http://youtube.com/watch?v=QB9ApSJ9nJo&feature=related[/ame]
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
WoooooW.. Играва едноставно мора да се земе..
Барем според видеово изгледа дека е ептен добра..

Инаку да. Ми се допаѓаат сите дела од играва..
Но, изгледа овај е нај нај...
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Се очекува да излезе во Ноември/Декември годинава :)
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
Според мене,најдоброто од CoD,беше четвртиот дел(Modern Warfare),и малце се разочарав што Infinity Ward нема да ја прави играва туку некои други момци(незнам како се викаа),но би можело да се очекува нешто добро,зависи,ке почекаме и ке видиме самите.
 

Bam1

Intern
10 септември 2008
105
1
Da ne e mozebi kako Medal of Honor Pcific Asault i taa ne bese losa, ama Call of duty ( super edvaj cekam da izleze)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ха ха, за оваа игра најверојатно ќе треба да порачам нова машина. :LOL:
 

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
дефинитивно Call od Duty е најдобрата FPS игра до сега.сите делови се одлични,а по се изгледа и најновата ке биде хит.на врвот кај мене за сега е вториот дел па ке видиме што ке биде со новата.:D
 

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Искрено сум разочаран од COD5 не поради техничкиот изглед (во денешно време тешко е да го промашиш дизајнот) туку од намерата пак да го сместат во втора светска војна. После 4 дел се надевав на некоја од балканскиве војни искрено ама преку глава ми е од втора светска војна. А за техничката изведба не се сомневам многу иако со доза на скептицизам гледам на COD5 бидејќи COD5 не ја прават Infinity Ward (тоа се момците кои стојат зад сите 4 дела до сега) туку некоја ново регрутирана екипа. Мое мислење е дека ке биде повеќе конзолашки ориентирана, што секако нема да спречи да биде најиграната игра повторно :D
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
GeForce 8400 ke bide li dovolna za igrava?
Ретко игра што не би се играла на таа графичка барем во моментов.. Јас имам 8600, не се некоја огромна разлика, ама можам да играм буквално се` ..
Четворкава ја свртив со максимум детали, без ни да се осети сецкање ни ништо .. Така да, мислам дека сосема доволно ќе биде и 8400.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Ретко игра што не би се играла на таа графичка барем во моментов.. Јас имам 8600, не се некоја огромна разлика, ама можам да играм буквално се` ..
Четворкава ја свртив со максимум детали, без ни да се осети сецкање ни ништо .. Така да, мислам дека сосема доволно ќе биде и 8400.
Супер...обично само фудбал играм, таму нема проблеми. Затоа прашувам.
т.е и Crysis ја пробав малку..немаше проблеми.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Iako ne sum mnogu mnogu po pucacini....megjutoa Medal Of Honor e definitivno najdobrata igra sto izlegla od ovoj zanr(po moe mislenje i vkus).
Taka da se nadevam deka ova prodolzenie nema da bide nekoja utka.:)
 

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Денес се објавени хардверските побарувања за COD5 (Fiasco ќе ја играш без проблем)
Processor: AMD 64 3200+/Intel Pentium 4 3.0GHz or better

Memory: 8 GB free hard-drive space, 512MB RAM (XP)/1GB RAM (Vista)

Graphics: Shader 3.0 or better, 256MB Nvidia GeForce 6600GT/ATI Radeon 1600XT or better

Е да уште нешто страшно битно за наредната година стои најава дека е во припрема COD6
http://www.ggmania.com/?smsid=25937
ете го и линкот :)
п.с. COD6 ја прават infinity ward :D
 

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
wow COD5 e super i ke mozam da ja igram ama samo da ne bide kako COD4 a ako e najavena i COD6 togas COD e najdolgiot serijal na igri so pukane so go znam. Mozebi i voopsto e najgolemiot serijal , samo ne sum siguren za NFS???
 

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
COD5 ја има по торрентиве веќе два дена, поточно 4 дена пред официјалното појавување RELOADED ја исфрлија работи супер енџинот е на COD4 оружјата се направени по прецизно од колку што сме навикнати во било која игра што прикажува втора светска војна. Гејмплејот е далеку од COD2 (спореде мене репер за игра што се случува во втора светска војна* мислев од FPS жарн.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
WEEEEEE... Деновиве ја купувам дефинитивно..
Бидејќи е така големка ако ставам да ја се спушта, со интернетов мој и нова верзија ќе излези.. :))
 

Busav

Intern
10 ноември 2008
595
21
јас почнав да ја симнувам играва излезена е и мислам дека ќе биде мн добра:D
 

chento

Intern
22 ноември 2008
11
2
ja instalirav igrava ama mi bara nekoj krak od ovie fajlovi sto gi imam na cedinava nieden ne lici na krak probav so nekolku ama nisto dane gi ima nekoj da gi pusti
fala
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,563
Членови
30,069
Најнов член
Кристина Ставрева
На врв Дно