• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Call of Duty 4

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Activision najavi Call of Duty 4: Modern Warfare. Dejstvoto e vo ponovo vreme, sto znaci deka i ovaa igra go napusta konceptot od starite vojni i odinapred vo vremeto. Seuste ne e objaveno za koi platformi ke bide. Ovaa sabota ke bide i oficijalniot press release.
Se nadevam ke ja ima za PC
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Utre ke bide oficijalnata objava od Activision i treba barem platformite da gi najaat
 

ANTRAX

Intern
7 април 2007
19
0
Мислам дека подобро ке бидат да останат на стариот концепт т.е. втора светска војна. Овие концепт повеке ми се свиѓа. Во играта има реални настани и поинаку се доживува играта. Не знам што мислите вие но мене вака ми изгледа подобро.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Na skara sum utre :rofl:
No vo Nedela ke pisam.

Inace, premnogu stanuvaat site igri SF i futuristicki, no toa e poradi zgolemeniot interes za toa. Nie retro-igracite ke barame drugo care i ke igrame stari igrici :)
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
48
Куманово
markoaleksic.com
ne sum videl nisto poglupo od igranje FPS na konzola. pred nekoe vreme pocnav da igram CallOfDuty na PS2..ama igram ko debil.nemozes ni da nisanis ko covek so toa. ti treba 5minuti da go nanisanis covekot. dali deka nemam oset...ama mnogu me revoltira sto ne izdavaat novi igri i za PC..nego gi forsiraat konzolite. aj da igras na konozla mortal kombat,tekken ,,tepacki igri.,.ili vozelje ..ama FPS.?hmmm
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,580
Мислења
823,878
Членови
28,079
Најнов член
ivannalex
На врв Дно