• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Call Of Duty 4:Modern Warfare

  • Ја почнал/а темата
  • #1

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Култната Call Of Duty серија останува добро позната WWII бојно поле, позади која се приврзува војување во така-нареченото модерно време.

Genre:Modern FPS(First-Person Shooter)
Relase Date: Q4 2007
Publisher: Activision
Developer: Infinity Ward

Screenshots:

Трејлери:
Трејлер 1Relase: April 28/2007 | 1'08''
Трејлер 2Relase: June 20/2007 | 1'52''

Играта ќе излезе за РС,РЅ2,РЅ3,XBOX360 ... до толку ги имам јас информациите најдено и прочитано :))))
 

RaizoMugen

Intern
17 април 2007
103
1
infovo ti e staro :D igrata iskaca na 11-16-2007 :D , a i da ne iskaca za sve nego samo za PC , PS 3 , xbox 360 ..... ustvari toa e sve :D nwm
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,199
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно