1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Call Blocker

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од kumanovec, 25 Февруари 2020.

 1. kumanovec

  kumanovec
  Intern

  33
  0
  4 Јуни 2010
  Со оглед на најновите случувања со измамите на мобилниот "Xiaomi Mi A3" инсталирав дополнителна апл. за блокирање - "Calls Blacklist - Call Blocker" со 4,5* и.т.н.
  Меѓу другото и со можност за блокирање на броеви кои започнуваат со одреден број пр. +88 ...
  И во пракса ништооо...
  Ниту блокира со почетен број, ниту со скриен број, а фала Богу ниту од внесените контакти ..
  Совети???
   
 2. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  112
  69
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Јас го користам ова https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidrocker.callblocker&hl=en_US Само идам у сеттингс и го пуштам на ON за сите, други опции не сум пробувал ама верувам дека работат.. Го тестирав кога си ѕвонам го дава како да е линијата зафатена (као зборам со некој)
   
 3. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  ОП веројатно мисли за истата апликација друже...
   
 4. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,246
  894
  1 Јуни 2016
  Јас имам ми а3, шо се деси поточно?
   
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,286
  6,376
  21 Јануари 2009
  Се деси запирка.
  Всушност, се деси недостаток на запирка.
  Запирките јадат луѓе а не па ова.
   
  На kumanovec, igor_xxxx, Gaston и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,246
  894
  1 Јуни 2016
  Така више има смисла. Убаво викат енглезите a coma can save a life.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 7. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  112
  69
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Не е истата

  Испратено од SM-J500FN преку IT.mk форум апликација
   
 8. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,132
  3,486
  7 ноември 2014
  Машко
  Ти се јавуваат и те тераат да купиш ипхоне, демек боље било...тешка измама.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,381
  27,073
  4 Септември 2008
  Колега, да не се караме.....
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. LiquidWorm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,446
 2. direktor.e
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,949
 3. NERD.
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,407
 4. Стап
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  741
 5. alumen :)
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,122
Вчитување...

Сподели

Вчитување...