• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

@cair - Внимавај на печатни грешки и интерпункциски знаци!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Ова е мојот втор обид за укажување на грешките. Првиот беше со пообемна база докази, но поради оф топик ( Не сакав да кренам галама со отварање тема во Боречки клуб, па го постирав на друга тема ) беше коректно избришан.

@cair

По втор пат те замолувам да внимаваш на правописот, и барем некаде ставај по некоја точка (.) или запирка (,).

Во ниеден твој пост не сретнав ни еден интерпункциски знак.

Еве дел од твоите вообичаени грешки при постирање:

takada nema so da zaebam ama me mrzi d apreinstalimam
Што да правиш?


Cair;83267несо немоесе..... кога ке писам ..[/QUOTE напиша:
Гледам дека си поправил поголем дел од постовите каде што ги мешаш С и Ш. Но.. Повторно си заборавил некој..


Ајде.. Не го сметаме ова.. Се дешава..

.. и супер мие а ма сакам ..препоснава партицијата ..и.. брисам kubuntuvo посо таман си го средив по кеф
Упс.. Мала печатна грешка, и уште неколку пати С/Ш стандардната грешка..


..i na neja da instaliram Windows Xp poso so GPart nema na particijare..
Weeee.. Particijare? Нај искрено ми зазвучи како некој италијански збор.. Но.. Се излажав.. Ни google не го препозна :ermm:
С..не мо давас да го подигнам засо паертицијата н..
м?


.. сетирам kaffeine посо
Добро ајде.. Нема да гњавам повеќе со С/Ш.. Очигледно така си научен...


ко со треба исто ко на windows XP ама иограта не стартува а..
Што не стартува? Не дека не разбирам.. Ама обиди се барем малце да внимаваш на печатни грешки..


фала среди

ало со ке правам јас без вас ова линиксов колку поисе го рчкам толку поарем е :bravo:
С/Ш, а линИксот поареМ е да.. Се согласувам со тебе.

итн итн..

Не дека некој е идеален, и не греши, но ти повеќе грешки од постови имаш..

Значи, ова не го правам со некој гнев, туку само барам од тебе да се подсредиш со правописот. Не за друго, не личи. И по втор пат те замолувам, ставај точки и запирки. Полесно е за читање.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Хмм да,и јас забележав,и не само тој,има и други членови што ги прават истите грешки,на пр.(Јано) имам предлог ова да биде јавно известување,за да нема повеќе вакви работи,бтв што ве кошта да ставите запирка,или голема буква,кога веќе пишувате нешто,пишувајте го АСАЛНО :))
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
понекогаш да се дешава и јас имам од некои слични грешки како закаснето space па излезе малку помешани букви во зборови

ај ке се поправи:bravo:
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Навистина комично ама и трагично, ама ако ништо повеќе IT форумов содржи уникатни зборови, треба да ги патентираме. :LOL:
Шала на страна, би сакал само да им напоменам (во случајов на Cair, а и на други на кои ова им се случува) дека тука не се работи за некоја лична или било каква замерка туку напротив, ова е само добронамерна критика.
Мора малку да се внимава на угледот на форумот, замислете ситуација, некој има проблем и го наоѓа решението на форумов , и наместо да прочита и задоволен да замине или уште подобро да се регистрира на форумов, тој троши 15 минути во дешифрирање на постот и 5 минути во смеење.
Извинете за долгиот пост.
 

Acika_Beast

Intern
18 август 2008
124
3
PARTICIJARE??????
:LOL::LOL::LOL:
И после сакате ова на Google да го има, па вакви работи нема никаде во светот освен во Македонија. :D


Не дека некој е идеален, и не греши, но ти повеќе грешки од постови имаш..
NO COMMENT
За плачење е.:plachko2:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
По начинот на пишување во постовите, може да се заклучи каракерот на членовите.
Види да ги поправиш грешките од минатото, и да оставиш угледна слика.
:dzhentlamen:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,331
28,687
kalco.ru
Се дешава еднаш два пати ама ова веќе:hmm:
Иначе тоа со гугл ме насмеа стварно:LOL:
 

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
@cair ваљда и во real live пишува немарливо.
А неговото легендарно :LOL: PARTICIJARЕ :LOL: сигурно си го патентирал веќе !
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Тоа е новиот начин на пишување помеѓу помладите. Глуми cool дечко со неговиот супер начин на пишување. Сепак поголемиот дел од форумов не е за забава, па затоа и ја згрешил страницата каде треба да пишува и да се однесува чудно. Сигурно ќе се поправи после оваа тема.

А кога сме кај пишувањето правилно на сите може да Ви се најдат грешки, сепак се далеку помалку и незабележителни од овој пример.
Инаку јас како администратор на друг форум истите ги поправам и го опоменувам членот за истото преку ПП да не се повтори зошто може да следува бришење на постовите.
А понатамошна мерка бан, нормално.:ua:
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,242
16,524
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
  • Ја почнал/а темата
  • #12

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Како се преведува ова на македонски?:tainstven:
:))


Инаку, јас си отворив тема, укажав на грешки, сите до еден изреагираа на темава, со надеж дека работава ќе се управи.. Но, мислам дека правата личност сеуште се очекува.. :rolleyes:

@cair

Било каков коментар за ова?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,429
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно