• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

cabletel vo Skopje, Centar

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

godovic

Intern
5 септември 2007
28
0
Знам дека ова е дискутирано во поранешни теми, но сега сакам да мигрирам од адсл (навистина не ми е потребна фиксна линија) и сакав да прашам каков е интернетот на cabletel во центар, Скопје (Skype, Counter Strike, ping, upload download, викенди, попладне и.т.н.) ?
Дали има некој што не е на модем туку директно на LAN?
Мислам дека немам друга опција сем CableTel и WADSL

поздрав :chudenje:
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
neznam dali se isti .... no jas imam od cabletel no vo veles
i zadovolen sum
5GB mesecno za 500 den. , 512kb/s download, tuka nekade i upload... samo varira mnogu :D
plus ima FTP so 1000 filmovi, 300 giga muzika, neznam ti kolku software, igri.. itn
ima chat za korisnicite na ovoj net vo veles.. besplaten ni e na site velesani (miranda i psi) i besplatni serveri za cs, wow itn.

istata kompanija e, no dali se isti uslugite neka kazat skopjani :))
pozd
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

godovic

Intern
5 септември 2007
28
0
c c c c

neznam dali se isti .... no jas imam od cabletel no vo veles
i zadovolen sum
5GB mesecno za 500 den. , 512kb/s download, tuka nekade i upload... samo varira mnogu :D
plus ima FTP so 1000 filmovi, 300 giga muzika, neznam ti kolku software, igri.. itn
ima chat za korisnicite na ovoj net vo veles.. besplaten ni e na site velesani (miranda i psi) i besplatni serveri za cs, wow itn.

istata kompanija e, no dali se isti uslugite neka kazat skopjani :))
pozd
Nikoj ne koristi internet na cable tel vo centar vo skopje :) ke bidam prv
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
ima FTP so 1000 filmovi, 300 giga muzika, neznam ti kolku software, igri.. itn
ima chat za korisnicite na ovoj net vo veles.. besplaten ni e na site velesani (miranda i psi) i besplatni serveri za cs, wow itn.

istata kompanija e, no dali se isti uslugite neka kazat skopjani :))
pozd
e ova go nema ni na teklekabel ni na cabletel vo sk

Nikoj ne koristi internet na cable tel vo centar vo skopje :) ke bidam prv
greska si
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

godovic

Intern
5 септември 2007
28
0
sekoja cest

Znaci na postov moze sve da vidam samo toa sto prashav nikako?
Ve iznervirale? Zoshto? Ako ne sakas da gi plukas na post pisi poraka?
Telekabel nemaat golem izbor na ponudi?
Znaci pak ke prasham - ako ima nekoj na cabletel neka pise iskustvo

fala
pozdrav
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Од разговори со други имам слушано дека ни кабелтел ни телекабел не се за фалење...
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Јас сум слушнал исто дека кабелтел во ново лисиче е многу нестабилен и паѓа често, телекабел според мене е далеку подобар избор. Јас го користам неколку години и сум релативно задоволен, секако дека може многу подобро ;)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Јас сум слушнал исто дека кабелтел во ново лисиче е многу нестабилен и паѓа често, телекабел според мене е далеку подобар избор. Јас го користам неколку години и сум релативно задоволен, секако дека може многу подобро ;)
Да за стабилност се подобри телекабел во секоj случај. Се додека не ти се јави некој од 20годишнити администратори во 3 сабајле да ти каже да престанеш да симињаш порно зошто им "цицаш bandwidth" :)):))
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Да за стабилност се подобри телекабел во секоj случај. Се додека не ти се јави некој од 20годишнити администратори во 3 сабајле да ти каже да престанеш да симињаш порно зошто им "цицаш bandwidth" :)):))
Јас сум немал таков проблем :LOL:
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Да за стабилност се подобри телекабел во секоj случај. Се додека не ти се јави некој од 20годишнити администратори во 3 сабајле да ти каже да престанеш да симињаш порно зошто им "цицаш bandwidth" :)):))
A so zarem na tebe ti se javile :p c c c
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Телекабел само што мнооогу крадат од тие 3 гига што ги даваат
пола за нив иде. Иначе се постабилни од cabletel
Телекабел има уште една предност, не пренесува атинска (грчка) ТВ што е за поздрав
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,715
Мислења
831,193
Членови
28,707
Најнов член
Cranium167
На врв Дно