1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Cabletel со нови пакети

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од Македонија' започната од filipvselena, 2 Јуни 2010.

 1. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Кејблтел денеска ги надгради нивните пакети.Според моменталната понуда Кејблтел ја има водечката понуда во интернет услуги споредено со цена,брзина и интернет сообраќај.Еве соопштение

  ЗГОЛЕМЕНИ БРЗИНИ И ТРАНСФЕР
  Од јуни, поголеми брзини и трансфер за сите нови и веќе приклучени интернет корисници.

  Пакетите Голд, Дајмонд и Платинум сега вклучуваат брзина до 8 и 10 Mbps, со трансфер од 80GB, 150GB, 200GB или неограничен.

  За сите корисници на Екстра пакетите, трансферот се зголемува на 40 GB, за Хоум на 80 GB, a за Профи и Лан на 150 GB.

  Кејбтел секогаш ги исполнува желбите на своите корисници. Се надеваме дека ќе Ви се допаднат новите пакети.

  http://cabletel.com.mk/offer.php?id=64
   
  1 person likes this.
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,412
  987
  8 Декември 2009
  Телакабел повлекоа, Кејблтел ги минаа, остана уште да видиме со што ќе излезат Макс... Мое мислење е дека они сепак ќе ја имаат пак водечката позиција.
   
 3. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  Во перформанси да. Во цена никако.
   
 4. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Само за нови потписници на договор. Не важи за старите.
   
 5. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Е тоа е крајно глупа работа.
   
 6. Биа

  Биа
  Intern

  121
  15
  24 ноември 2008
  Женско
  ЗГОЛЕМЕНИ БРЗИНИ И ТРАНСФЕР
  Од јуни, поголеми брзини и трансфер за сите нови и веќе приклучени интернет корисници.

  Пакетите Голд, Дајмонд и Платинум сега вклучуваат брзина до 8 и 10 Mbps, со трансфер од 80GB, 150GB, 200GB или неограничен.

  За сите корисници на Екстра пакетите, трансферот се зголемува на 40 GB, за Хоум на 80 GB, a за Профи и Лан на 150 GB.

  Кејбтел секогаш ги исполнува желбите на своите корисници. Се надеваме дека ќе Ви се допаднат новите пакети.

  Од официјалното соопштение на страната http://cabletel.com.mk/offer.php?id=64
   
 7. mendi19

  mendi19
  Intern

  349
  11
  31 Јануари 2010
  Машко
  yeeeeee 40 Gb super
  feel the power of cable tel :)
   
 8. parabellum

  parabellum
  Intern

  60
  2
  2 Мај 2007
  Машко
  Важи и за старите корисници, автоматски добиваш 40G. Ако потпишеш нов договор на 24 месеци ги добиваш и новите пакети.
   
 9. mendi19

  mendi19
  Intern

  349
  11
  31 Јануари 2010
  Машко
  vazi i za starite :D
   
 10. architect

  architect
  Unstoppable

  1,932
  2,301
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Хаха, смешки од провајдер .. Нови пакети со нови брзини , и нови ограничувања .... Како немање пристап на интернет, а и кога се има пристап на интернет се нема пристап до одредени страни и слично. И 1тб нет од Cabletel џабе, кога стабилноста и ограниќувањата го прават провајдерот канта.
   
 11. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  Можете да зборувате само лично за тоа кој провајдер е канта. Јас не користам CableTel но од тоа што го нудат, би се префрлил по завршувањето на договорот со On.net (One сега). Браво за Cabletel
   
 12. mendi19

  mendi19
  Intern

  349
  11
  31 Јануари 2010
  Машко
  koristis cable tel internet ili samo ,si cuel ??!!?!
  mozebi taka bese na pocetak no sega e TOP :D
   
 13. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,412
  987
  8 Декември 2009
  Не би рекол за случајот со замунда што и не е мала ситница...
   
 14. architect

  architect
  Unstoppable

  1,932
  2,301
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Да користев "интернет" од Cabletel ... и од што бе презадоволен од нивните услуги и подршка договорот кој ми беше потпишан на 24 месеци го раскинав уште 3от месец од неговото потпишување. Да не должам многу околу ова само да да додадам дека ми изнакажаа 300000000 типови на лаги само за да наметнат дека проблемот бил кај мене, што впрочем и не беше точно, а се случуваше да добијам некогаш одговор и од типот "дечко тоа е"

  А ова сега и со замунда, како капаче доаѓа, да имате нет ама само за сурфање ... хаха ептен топови.
   
 15. mendi19

  mendi19
  Intern

  349
  11
  31 Јануари 2010
  Машко
  @architect
  ti kazav ako si imal ,togas na pocetok koga pocnaa da stavat ,bese cisto go***o,no sega e "top",ne moze da se kaze deka ne e dobar zosto edna strana ne se otvara , kazuvam deka e top zosto dosega ne sum imal problemi (zboruvam dodeka ne go nadmines transferot ),non stop igram igri LAN,surfanje,Download,Upload kako da kazam deka e los, mozebi ne e najdobriot ama e OK !!:ermm:
   
 16. bons

  bons
  Gaining Experience

  236
  66
  9 Април 2007
  Машко
  Леле колку се нервирам што кога прават вакви промени не си ги мерат силите на линковите, еве два дена одкако ги покачија трансверот и брзината не мрда нетот од 0,5 Мб/с(бита). Сеа навали народов да симнува се закрчи цела мрежа и има пинг до небо!:plachko2:
   
 17. ernesto

  ernesto
  Intern

  175
  10
  8 Април 2008
  Машко
  Web developer
  Јас сум на Cable Tel и користам пакет 6 mbps / 40 GB a сега по ново би требало да имам 8 mbps / 80 GB и еве сега одма проверив која ми е брзината и удира накај 8 mbps :bravo:
  Значи дека е точно како на рекламата.
  Еве го линкот што проверив колку ми е брзината:

  [​IMG]
   
 18. Elektrikz

  Elektrikz
  Intern

  473
  12
  21 Септември 2008
  Машко
  WebDev
  Гледам многу се изјаснија демек не чинел кејблтел. Де ако сакате кажете ми посалам ISP со добри цени (освен T-Home,шо уствари цените им се астрономски у споредба со другите,али па конекцијата е страва)?? :ua:

  Јас сум на Кејблтел (во Велес).Корисник сум им веќе 3 години (мање-више),и можам да ги пофалам само.Одлична е стабилноста и брзината.Единствена негативна работа е тоа што почнаа последниве 2-3 месеца да го забрануваат замунда на крајот на месецот.
   

Сподели

Вчитување...