1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Cabletel со нови пакети

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од Македонија' започната од filipvselena, 2 Јуни 2010.

1. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007
    Кејблтел денеска ги надгради нивните пакети.Според моменталната понуда Кејблтел ја има водечката понуда во интернет услуги споредено со цена,брзина и интернет сообраќај.Еве соопштение

ЗГОЛЕМЕНИ БРЗИНИ И ТРАНСФЕР
    Од јуни, поголеми брзини и трансфер за сите нови и веќе приклучени интернет корисници.

Пакетите Голд, Дајмонд и Платинум сега вклучуваат брзина до 8 и 10 Mbps, со трансфер од 80GB, 150GB, 200GB или неограничен.

За сите корисници на Екстра пакетите, трансферот се зголемува на 40 GB, за Хоум на 80 GB, a за Профи и Лан на 150 GB.

Кејбтел секогаш ги исполнува желбите на своите корисници. Се надеваме дека ќе Ви се допаднат новите пакети.

http://cabletel.com.mk/offer.php?id=64

1 person likes this.
  2. Cika

Cika
    V.I.P

2,356
    900
    8 Декември 2009
    Телакабел повлекоа, Кејблтел ги минаа, остана уште да видиме со што ќе излезат Макс... Мое мислење е дека они сепак ќе ја имаат пак водечката позиција.

3. kimi makedonski

kimi makedonski
    Intern

440
    14
    19 Август 2009
    Во перформанси да. Во цена никако.

4. kirev

kirev
    Unstoppable

5,337
    3,729
    31 Мај 2010
    Машко
    ICT ветеран
    Само за нови потписници на договор. Не важи за старите.

5. RagingDemon

RagingDemon
    Unbeatable

6,334
    5,245
    24 Март 2009
    Машко
    Е тоа е крајно глупа работа.

6. Биа

Биа
    Intern

121
    15
    24 ноември 2008
    Женско
    ЗГОЛЕМЕНИ БРЗИНИ И ТРАНСФЕР
    Од јуни, поголеми брзини и трансфер за сите нови и веќе приклучени интернет корисници.

Пакетите Голд, Дајмонд и Платинум сега вклучуваат брзина до 8 и 10 Mbps, со трансфер од 80GB, 150GB, 200GB или неограничен.

За сите корисници на Екстра пакетите, трансферот се зголемува на 40 GB, за Хоум на 80 GB, a за Профи и Лан на 150 GB.

Кејбтел секогаш ги исполнува желбите на своите корисници. Се надеваме дека ќе Ви се допаднат новите пакети.

Од официјалното соопштение на страната http://cabletel.com.mk/offer.php?id=64

7. mendi19

mendi19
    Intern

349
    11
    31 Јануари 2010
    Машко
    yeeeeee 40 Gb super
    feel the power of cable tel :)

8. parabellum

parabellum
    Intern

60
    2
    2 Мај 2007
    Машко
    Важи и за старите корисници, автоматски добиваш 40G. Ако потпишеш нов договор на 24 месеци ги добиваш и новите пакети.

9. mendi19

mendi19
    Intern

349
    11
    31 Јануари 2010
    Машко
    vazi i za starite :D

10. architect

architect
    Unstoppable

1,910
    2,250
    27 ноември 2008
    Машко
    Архитект
    Хаха, смешки од провајдер .. Нови пакети со нови брзини , и нови ограничувања .... Како немање пристап на интернет, а и кога се има пристап на интернет се нема пристап до одредени страни и слично. И 1тб нет од Cabletel џабе, кога стабилноста и ограниќувањата го прават провајдерот канта.

11. feit

feit
    Intern

684
    43
    12 Февруари 2009
    Можете да зборувате само лично за тоа кој провајдер е канта. Јас не користам CableTel но од тоа што го нудат, би се префрлил по завршувањето на договорот со On.net (One сега). Браво за Cabletel

12. mendi19

mendi19
    Intern

349
    11
    31 Јануари 2010
    Машко
    koristis cable tel internet ili samo ,si cuel ??!!?!
    mozebi taka bese na pocetak no sega e TOP :D

13. Cika

Cika
    V.I.P

2,356
    900
    8 Декември 2009
    Не би рекол за случајот со замунда што и не е мала ситница...

14. architect

architect
    Unstoppable

1,910
    2,250
    27 ноември 2008
    Машко
    Архитект
    Да користев "интернет" од Cabletel ... и од што бе презадоволен од нивните услуги и подршка договорот кој ми беше потпишан на 24 месеци го раскинав уште 3от месец од неговото потпишување. Да не должам многу околу ова само да да додадам дека ми изнакажаа 300000000 типови на лаги само за да наметнат дека проблемот бил кај мене, што впрочем и не беше точно, а се случуваше да добијам некогаш одговор и од типот "дечко тоа е"

А ова сега и со замунда, како капаче доаѓа, да имате нет ама само за сурфање ... хаха ептен топови.

15. mendi19

mendi19
    Intern

349
    11
    31 Јануари 2010
    Машко
    @architect
    ti kazav ako si imal ,togas na pocetok koga pocnaa da stavat ,bese cisto go***o,no sega e "top",ne moze da se kaze deka ne e dobar zosto edna strana ne se otvara , kazuvam deka e top zosto dosega ne sum imal problemi (zboruvam dodeka ne go nadmines transferot ),non stop igram igri LAN,surfanje,Download,Upload kako da kazam deka e los, mozebi ne e najdobriot ama e OK !!:ermm:

16. bons

bons
    Gaining Experience

235
    66
    9 Април 2007
    Машко
    Леле колку се нервирам што кога прават вакви промени не си ги мерат силите на линковите, еве два дена одкако ги покачија трансверот и брзината не мрда нетот од 0,5 Мб/с(бита). Сеа навали народов да симнува се закрчи цела мрежа и има пинг до небо!:plachko2:

17. ernesto

ernesto
    Intern

175
    10
    8 Април 2008
    Машко
    Web developer
    Јас сум на Cable Tel и користам пакет 6 mbps / 40 GB a сега по ново би требало да имам 8 mbps / 80 GB и еве сега одма проверив која ми е брзината и удира накај 8 mbps :bravo:
    Значи дека е точно како на рекламата.
    Еве го линкот што проверив колку ми е брзината:

18. Elektrikz

Elektrikz
    Intern

473
    12
    21 Септември 2008
    Машко
    WebDev
    Гледам многу се изјаснија демек не чинел кејблтел. Де ако сакате кажете ми посалам ISP со добри цени (освен T-Home,шо уствари цените им се астрономски у споредба со другите,али па конекцијата е страва)?? :ua:

Јас сум на Кејблтел (во Велес).Корисник сум им веќе 3 години (мање-више),и можам да ги пофалам само.Одлична е стабилноста и брзината.Единствена негативна работа е тоа што почнаа последниве 2-3 месеца да го забрануваат замунда на крајот на месецот.

Сподели

Вчитување...