• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Cabletel со нови пакети кај интернетот

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Cabletel од 01.07 активира нови пакети кај интернетот со брзини до 10 Mbps и конечно без ограничен flatrate...
Превземено од www.cabletel.com.mk
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Gi zgolemi paketite zasto telecabel gi zgolemi pa ovie da ne se podole, da ne gubat musterii inaku nikogas ne bi gi zgolemile
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.110
736
i onnet najavi dobar paket za 2 avgust,internet do 10mb,digitalna tv so 120-130 kanali i fiksna telefonija
 

Dare

Intern
8 април 2007
141
2
download 8 Mbps

upload 1024 kbps

трансфер неограничен

цена 1.450,00 ден.*

интересно...само колку е стабилен...има некој искуство со cabletel?
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1.192
644
download 8 Mbps
upload 1024 kbps
трансфер неограничен
цена 1.450,00 ден.*

имаш и дополнение
За надминат трансфер над 10 GB брзината се намалува до 4 Mbps / 512 kbps
За надминат трансфер над 50 GB брзината се намалува до 2 Mbps / 512 kbps
За надминат трансфер над 100 GB брзината се намалува до 1 Mbps / 256 kbps

Единствено подобра понуда од Телекабел е таа од првата, инаку другите горе долу се исти со Телекабел и брзините на Телекабел. Се надевам ќе им текне на Телекабел да го зголемат лимитот, зашто да не на 15 :)) Се зезам, добро е вака на 6, ама нема да биде лошо да се качат на 10. :)) Што ти прави конкуренција.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.845
Мислења
911.527
Членови
32.578
Огласи
808
Најнов член
Vaskou
На врв Дно