• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

cable modem sbv5121e

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ljupco963

Intern
22 април 2012
4
0
dal moze od izlezot na ovoj modem sbv5121e moze da se postavi ruter i da se podeluva konekcija na 2 pc
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

ljupco963

Intern
22 април 2012
4
0
samo postavki od provajderot ( user i pasword )od provajderot da stavam vo ruterot?
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6,344
5,265
Не сум сигурен дали зависи од рутерот али мислам дека не треба. Лозинката што се става нема врска со онаа од интернет провајдерот, оваа лозинка се става за да не може секој да се приклучи на рутерот и да користи од твојот интернет.
Баш пред 5-6 дена инсталирав бежичен рутер на кабелски интернет од Телекабел, и не беа потребни никакви јузер и лозинка од провајдерот.
Како и да е рутерот доага со упатство за инсталација, па ке си видиш подетално што и како треба.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

ljupco963

Intern
22 април 2012
4
0
ovoj modem ima2 opcii za da se povrzesh na nego/so lan kabel i so usb,so lan kabel ne e problem se povrzuva no za dase povrzesh preku usb kabel treba driver da se instalira na kompjuter-kako da go najdam praviot driver,dali nekoj ima idea?
-za vista
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
848,930
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно