• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

cable managment

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bokiscout

Unstoppable
17 март 2011
1,720
2,001
Скопје
bokiscout's setup  
Processor & Cooler
Intel Core I5 2500 // CM Hyper T4 // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 1
Motherboard
Gigabyte P67 A UD3 B3
Storage
Samsung 840 EVO 120 GB // Kingston A400 480GB // WD 5000AZRX 500 GB // Toshiba L200 1 TB
PSU
EVGA B3 750W
RAM
Kingston HyperX Blu 2 GB x 2 // Kingston HyperX Blu 4 GB x 2
Video card
Assus Strix RX 570
Case
Sharkoon AM5 Silent // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 3
Mouse
Logitech M590 // SteelSeries QCK mini
Keyboard
Logitech K380
Audio
Realtek ALC889 // Aiwa NSX BL-24
Monitor
BenQ GW 2470 ML 24"
OS
Windows 10 // kUbunutu 18.04
имам ColerMaster Elite 500W напојување и elit 430 кукиште, сакам да ги средам каблите малце поубаво зашто момците во сет ен ги средиле како што треба, Ме интересира дали можам од негде да набавам обвивка за каблите или како и да се вика еве и слика за тоа што барам, наместо
вака сакам каблите да изгледаат
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,454
8,739
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Нема кај нас сум барал. Подобро ти е со цевки да го направиш. Има на пазар.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

bokiscout

Unstoppable
17 март 2011
1,720
2,001
Скопје
bokiscout's setup  
Processor & Cooler
Intel Core I5 2500 // CM Hyper T4 // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 1
Motherboard
Gigabyte P67 A UD3 B3
Storage
Samsung 840 EVO 120 GB // Kingston A400 480GB // WD 5000AZRX 500 GB // Toshiba L200 1 TB
PSU
EVGA B3 750W
RAM
Kingston HyperX Blu 2 GB x 2 // Kingston HyperX Blu 4 GB x 2
Video card
Assus Strix RX 570
Case
Sharkoon AM5 Silent // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 3
Mouse
Logitech M590 // SteelSeries QCK mini
Keyboard
Logitech K380
Audio
Realtek ALC889 // Aiwa NSX BL-24
Monitor
BenQ GW 2470 ML 24"
OS
Windows 10 // kUbunutu 18.04
мхм... ке отавиме на креативноста ке прошетам низ градот да видам што ке најдам некоја тенка цевка или мрежа и ке средам работа. Фала за инфорамциите
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,264
28,564
kalco.ru
sleev во македонија нема!
Сакав јас да донесам (се поврзав со некои луѓе од Германија,ама македонскиот пазар ни фирми немаа интерес за такво нешто,си земав само за мене 20м.
 

toti

Intern
17 декември 2010
24
12
sleev во македонија нема!
Сакав јас да донесам (се поврзав со некои луѓе од Германија,ама македонскиот пазар ни фирми немаа интерес за такво нешто,си земав само за мене 20м.
Па донеси за нас тогаш:)сигурен сум дека на форумов ке има многу заинтересирани.
 

toti

Intern
17 декември 2010
24
12
Супер,кажи ми цена тука или по ПП не е битно
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

bokiscout

Unstoppable
17 март 2011
1,720
2,001
Скопје
bokiscout's setup  
Processor & Cooler
Intel Core I5 2500 // CM Hyper T4 // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 1
Motherboard
Gigabyte P67 A UD3 B3
Storage
Samsung 840 EVO 120 GB // Kingston A400 480GB // WD 5000AZRX 500 GB // Toshiba L200 1 TB
PSU
EVGA B3 750W
RAM
Kingston HyperX Blu 2 GB x 2 // Kingston HyperX Blu 4 GB x 2
Video card
Assus Strix RX 570
Case
Sharkoon AM5 Silent // BeQuiet SILENT WINGS 3 120mm PWM x 3
Mouse
Logitech M590 // SteelSeries QCK mini
Keyboard
Logitech K380
Audio
Realtek ALC889 // Aiwa NSX BL-24
Monitor
BenQ GW 2470 ML 24"
OS
Windows 10 // kUbunutu 18.04
и јас сум заинтересиран за набавка, добро што не купив материали ке почекам да видам што ке се случи.
 

Ceco

Gaining Experience
29 септември 2010
621
177
Ceco's setup  
Processor & Cooler
intel i5 2500 stock
Motherboard
Asus p8h61-m
Storage
Seagate 1Tb
PSU
Cooler Master 500w
RAM
Kingston 2x2Gb 1333Mhz
Video card
Gigabyte 1050ti
Case
Cooler Master Elite 371
Mouse
Gigabyte gm m6880
Keyboard
A4tech Kl-7Mu
Audio
Logitech X-530 5.1
Monitor
Lg E2240
OS
Windows 7 64bit
Пиши тука цена
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,760
12,180
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
А што фали на вакви на секои неколку сантиметри?

Или изолир лента, селотејп, жички, розови панделки...

Знам дека е (делумно или во голем дел) за естетика, но мене би ме мрзело да нарачувам од странство ракави, па да расклопувам/склопувам кабли...
 

Phenomen

Баниран/a
6 декември 2011
898
411
Кисела Вода
hardwarehazard.com
А што фали на вакви на секои неколку сантиметри?

Или изолир лента, селотејп, жички, розови панделки...

Знам дека е (делумно или во голем дел) за естетика, но мене би ме мрзело да нарачувам од странство ракави, па да расклопувам/склопувам кабли...
боите друже, некои (вклучувајќи ме и мене) сакаат стилски средена внатрешност. Вака во разни бои како на пазар да си отишол овошје и зеленчук да купуваш.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,264
28,564
kalco.ru
Ајде да стапам повторно во контакт ќе ви кажам цена.Да ми врати на маил.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
848,930
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно