1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

[C++]Замолувам за помош - Семинарска due to Thursday

Дискусија во форумот 'C // C++' започната од Filipoff, 20 Јануари 2019.

 1. Filipoff

  Filipoff
  Intern

  4
  1
  20 Јануари 2019
  Машко
  Направете датотека за апликанти кои сакаат да извадат лични документи.Максималниот број на апликанти во денот е 50.Секој апликант во датотеката има свој запис(record) кој се состои од следниве полиња:
  1.Име на апликантот - string
  2.Презиме на апликантот - string
  3.Матичен број - int
  4.Датум на апликација - int
  5.Лична карта - bool
  6.Пасош - bool
  7.Возачка - bool

  1.При внесување на влезните податоци да се прави валидација.
  2.Да се сортира влезната датотека според азбучен ред на презимињата на апликантите во "Sort.dat".Доколку има апликанти со исто презиме, тогаш сортирањето на тие апликанти според нивното име.
   
 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,259
  1,282
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  thanks me later :D
  Код:
  http://mendo.mk/jforum/posts/list/174.page
  немој да кажеш не е иста, мењаш факс одма :D :D
   
  На Filipoff, angeld, gOJDO и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  8,976
  8,724
  24 Јуни 2009
  Машко
  Почни со програмирањето, ако заглавиш ќе улета некој со помош, ама вака како што си поставил ми изгледа како да сакаш некој да ти го ова испрограмира од почеток.
  Ајде загреј малку столче, ти тоа го можеш!
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  692
  374
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Колку е јако чувството кога ќе го најдеш решението на нет... :D
  Ме се иде со мониторот валцер да играм.
   
  На angeld, smole, Nightingale и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. neraaa

  neraaa
  Intern

  4
  7
  17 Јануари 2014
  Машко
  Направи уште некоја партија лол, имаш време до четврток :D :D :D
   
  angeld, Boldozer и на omegaRED им се допаѓа ова.
 6. Filipoff

  Filipoff
  Intern

  4
  1
  20 Јануари 2019
  Машко
  хахахаа ќути бикса, сеа седнувам да составувам :/ :D
   

Сподели

Вчитување...