1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

C# Туторијали на Македонски

Дискусија во форумот 'Туторијали' започната од ngorgiev, 4 Април 2019.

 1. ngorgiev

  ngorgiev
  Intern

  2
  35
  10 Февруари 2013
  Машко
  Unity Developer
  Здраво дечки.
  После 5 години работа како Software Developer (поконкретно Unity Game Develeloper) решив да направам мала пауза, да одморам главата, и да пробам да реализирам се што некогаш сум сакал, но сум немал време. Па освен игрицата на која што работам, од пред некој ден почнав да снимам видеа за основи во C#. Секојдневно постирам по неколку видеа, и досега за овие 2 дена имам 15 видеа, и 200+ Subscribers. Доколку има интерес, планирам да продолжам и со понапредни туториали во нареден сериал после овој, а после тоа и Unity туториали. Па доколку не ви е тешко, погледајте што има, subscribe, share, like ...
  C# Основи - YouTube
   
  На The_EvilLord, Marko Davkovski, blyatman и уште 26 други им се допаѓа ова.
 2. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  252
  177
  3 Јануари 2010
  Машко
  На c00llY му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mkdsime

  Mkdsime
  Intern

  19
  43
  28 Февруари 2015
  браво +1sub
   
  Boldozer, Filip reborn и на c00llY им се допаѓа ова.
 4. ngorgiev

  ngorgiev
  Intern

  2
  35
  10 Февруари 2013
  Машко
  Unity Developer
  На Martin Arsov, null_ptr, OldSchoolPvP и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. LambertGolden

  LambertGolden
  Intern

  12
  0
  4 Декември 2019
  Машко
  Дали можеш да снимаш за јава?
   
 6. micce

  micce
  Intern

  12
  6
  13 Февруари 2017
  Машко
  3Д Артист

Сподели

Вчитување...