1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

c++ објективно ориентирано[барам материјали]

Дискусија во форумот 'C // C++' започната од NIKIHACK, 27 oктомври 2009.

 1. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  доколку некој може да закачи некаде материјали за ООП во С++

  фала однапред
   
 2. Xenor

  Xenor
  Intern

  812
  41
  12 Март 2009
 3. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  353
  158
  20 Април 2008
  Машко
  ако сакаш прати пошта има нешто 40МB од УГД со примери со се'
   
 4. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  OT:

  Не е “објективно“ ориентирано програмирање, а ОБЈЕКТНО ориентирано програмирање, пошто работиш со објекти, а не со објективи :D
   
 5. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  ок де така ми има улезено у глава,ООП го знам нема везе фала
   
 6. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  иначе јас сум на УГД прва година позз :D
   
 7. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  958
  563
  3 Јули 2007
  БРР.. Има некој онлајн да ми прати материјали за C++ ? Итно ми треба во наредните 4 часа......
   
 8. ivanco^^^

  ivanco^^^
  Intern

  19
  0
  12 oктомври 2008
  колега, зачлени се на ООП курсот на е-учење.. нема лозинка и од тамо си симни сите материјали.. :D
   
 9. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  зачленет сум веке :)
   
 10. igorimor

  igorimor
  Intern

  18
  0
  4 Август 2017
  Машко
  Bram C++
  Објектно ориентирано програмирање pdf hitno e ???
  neka mi prati
  Igor Imor
   
 11. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,462
  5,010
  21 Јануари 2009
  imas snepchet?? nema fb da ti pratam de pusti snap ako ne tie maka
   
  bobmkd, Nightingale, NecrotoX и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  799
  668
  27 Јуни 2012
  Бре бре, сменете го насловов Објективно во Објектно. Ќе ви се смее некој, што ит форум ќе беше...
   
 13. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Којзнае каков хакер е сега овој @NIKIHACK.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...