Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

[C] NameChecker.c

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
194
www.zeroscience.mk
Еве нешто едноставно за почетници... (argc/argv)

Код:
#include <stdio.h>
int main(int argc, char *argv[]){
          printf("Imeto na programata e: %s\n",argv[0]);
return 0;
} 
//it.com.mk

:))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.241
Мислења
977.201
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно