• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

C# Може да се одвои во посебна група

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

schrepfler

Intern
10 април 2007
12
0
Иако постојат допирни точки помеѓу C/C++ и C# (колку што има допирни точки помеѓу C/C++ и Java) сметам дека C# може да се префрли во сосема нова група.
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Додека има некој предлог или сугестија за нови теми или посебни секции, постирајте во Ваши Сугестии, и прочитајте ги правилата.
Благодарам...
;)
P.s. Оваа тема е заклучена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,018
Мислења
854,672
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно