• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

c# knigi

  • Ја почнал/а темата
  • #1

aleks(c#)

Intern
4 ноември 2008
8
0
ima nekoj da preporaca kniga ama dobra za c# ,jas momentalno citam od deintel
HOW TO PROGRAM.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Немам искуство со C# How to program,ама другите книги што се од How to program како C++,Java се одлични,така да добра ти е таа :)
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Имаш добри книги од Wrox. 'Professional C# 2008' или пак ако сакаш од почеток 'Beginning Visual C# 2008'
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
I have a suggestion... ова

Од сесрце ти ја препорачвам оваа. Ако не научиш од овде, од никаде нема. Стварно одлично е напишано и вредат да се прочитаат сите 700 страни.
 

bobmkd

Gaining Experience
18 ноември 2008
362
190
Скопје
Шо добро му препорача... :)

Јас би ти ја препорачал оваа: IlustratedC#2008
без заебанција, добра си е препораката...
Сега, знам јас дека Македонија е прва во регионот во борбата против пиратеријата и нелегалното копирање софтвер, музика и книги ама..... Пиши пп ако ја сакаш истава погоре препорачана од лорис, која btw и јас би ти ја препорачал макар да мислам дека не е баш за апсолутни почетници, ја иам у pdf формат.
 

vaskop

Intern
14 август 2008
1
0
I have a suggestion... ова

Од сесрце ти ја препорачвам оваа. Ако не научиш од овде, од никаде нема. Стварно одлично е напишано и вредат да се прочитаат сите 700 страни.

книгава е закон многу детално е објаснато се по ред и со примери :bravo:
 

Object

Intern
18 септември 2007
75
0
1. Таа што ти ја препорача vik е навистина одлична книга и општо за да го сватиш објектно ориентираното програмирање, ти ја препорачувам и јас.

2. Можеш потоа да си ја читнеш и [ame="http://www.amazon.com/C-Depth-What-need-master/dp/1933988363"]C# in depth[/ame]. Исто така доста добра книга.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,034
Мислења
854,871
Членови
29,642
Најнов член
cut011983
На врв Дно