• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

C++ книга на Македонски јазик

  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Доколку сте заинтересирани за програмирање во с++ еве една книга која е комплетно на македонски јазик и сигурно ќе ви помогне да научите нешто за с++.Може да ја превземете тука
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
ama kolku shto prochitaj sega.. mislam deka ne e za pochetnici koi nemaat nikakvo znaenje vo oblasta programiranje, vie shto mislite ?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Па така нешто ова е ептен да почнеш од нула,скроз од почеток
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Еве ќе додадам уште два линка.Тоа се две рар архиви во кои има книги за програмирање во С.Иако не се на Македонски сепак се многу корисни.Можете да ги превземете тука и тука
ПС во двете архиви се наоѓаат различни книги така да се независни една од друга
 

GargamelX

Intern
19 јануари 2008
51
1
Фала,фала планирав да почнам да учам C++ а еве од каде можам да почнам.:D
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Ako ako sto porano toa podobro, podobro e da ja naucat sintaksata i sonovite uste vo osnovno a posle samo da se nadgradauvaat so teorija koja e veke visho programiranje

btw: gledam knigasva e od stipskiot univerzitet i e nameneta za studentite vo prva godina i e mnogu kratko objasnenieto
 

Eva Molotow

Intern
14 април 2008
106
30
Прочитав само малку, но не е многу детално опишано.
Преферирам англиски книги, некако полесно ми е.
Дефинитивно ќе ја проанализирам кога ќе завршам со оваа што ја читам.
Иако највероватно само ќе се испобунам.
 

the

Intern
4 август 2011
4
3
Што е проблемот со Glava-2 не може да се отвори дава некој проблеми и го блокира Word-от?
 

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
кај мене е без проблеми кај глава-2...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
849,543
Членови
29,448
Најнов член
Whale332
На врв Дно