1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

C.H.I.P. Најефтиниот и најмалиот компјутер за 9$

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од prichina, 26 Мај 2015.

 1. prichina

  prichina
  Unbeatable

  7,822
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Kickstarter проект , ќе почнат со шипинг февруар 2016 година. Побрзајте!!!
  [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
   
  dejan_str, NecrotoX, Gucci и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,931
  2,781
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Колку испаѓа шипингот до кај нас?
   
 3. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,931
  2,781
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Сега видов, $20 e шипингот, поскапо од самиот C.H.I.P. :(
   

Сподели

Вчитување...