• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

C++ error C2447

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Било што да пробам да испрограмирам, не можам да го дебагирам. Ми го дава овој ерор:

error C2447: '{' : missing function header (old-style formal list?)

Се работи за Visual C++ Express Edition.
 

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Наместо:
int foo(c)
int c;
{
...
}

ќе користиш int foo( int c )
{ ... }

Visual C++ не го поддржува old-style function declare.
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Убаво ти кажа StMartin, друго чаре не гледам за таа грешка, но не викам дека можеби и нема.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
892
70
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Како што побарав на google за ваков еррор имаш многу причини како на пр. забележав не ставање .h на хеадерите, или некои функции што не ги профаќа одреден компајер...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,654
Мислења
829,795
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно