• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

C&C Red Alert 3

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Денес имав можност да ја испробам новата верзија на RED ALERT после 7 годишна пауза, и да кажам дека момците успешно си ја завршиле својата работа, зборам за перфектна графика, co-op можноста за играње на мисиите со помош онлине учесник, на пример некое ваш пријател или сеедно, voip и многу други работи, може лично не ми се допаѓа свемирскиот изглед на единиците, но тоа збориме за личен вкус...
Се на се со овие импресии можам да дадам чиста 5+ за RA3:bravo:
Ваши импресии??
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Сакаш да кажеш дека Red Alert 3 излезе?! Е тоа ќе треба да се тестира под итно... кажи ми што конфигурација минимум бара?
 

ivanus

Intern
28 јуни 2008
118
3
Еве што бара:

System Requirements:
OS – Windows XP / Vista (32-Bit)
Processor – XP: 2.0 GHz (Intel Pentium 4; AMD Athlon 2000+; Multiple Cores) / Vista: 2.2 GHz (Intel Pentium 4/AMD Athlon 2200+/Multiple Cores)
Memory – XP: 512 MB / Vista: 1 GB
Hard Drive – Media: 6.0 GB / EA Link: 12.0 GB
DVD Drive - 8 SPEED
Video Card – XP: 64 MB / Vista: 128 MB
Sound Card - DirectX 9.0c compatible
DirectX - Version 9.0c
Online Multiplayer – 512 Kbps or faster; 2-8 Players
Input - Keyboard, Mouse
Optional – VoIP Headset
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
хмммз.. Па баш скромна е со ресурси.. :bravo:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=_hcJ3lkd2j0"]Command & Conquer: Red Alert 3 Review[/ame]

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=fxFDoumbQv4"]Command & Conquer: Red Alert 3 Gameplay from EA[/ame]
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,296
16,236
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Почнав да ја играм, интересна е, само мислам дека ќе ми здосади брзо.

Што се однесува до графиката, ок е за стратегија, но далеку од перфектна или многу добра. Не е реална и не изобилува со ефекти и анимации(зборам за ingame, не за приказната). Покрај тоа, ме нервира што е locked на 30FPS.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Значи ја симнав ја инсталирав и супер е играта. Интересни војски и најинтересно е Наташа Волкова херојот на русите, тепа све живо и диво.
 

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
721
221
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Neka ne ve laze minimum pobaruvackata bidejki igrata bara stvarno pojak kompjuter od toa
 

ico

Intern
4 декември 2008
4
0
може ли некој да ми каже како да направам на ред алерт 2 да се игра мрежно или да ми даде линк од некаде да симнам крак или верзија кај што може да се игра.
 

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
RA2 мрежно можеш да играш преку Hamachi бесплатен VPN софтвер. јас играм така со другарите и нема никаков проблем. еве ти линк каде што имаш детално објаснување како да го конфигурираш на твојот PC. http://www.wikihow.com/Play-Red-Alert-2-over-the-Internet
 

Mr Punisher

Intern
4 септември 2009
74
0
tuka gledam za preku hamachi ...
jas sakam da igram ali postarata versija poso mi e slab pc to malku za redalert3 pa 2 dali nekoj znae kako odi preku hamachi poso se napraviv ... i povtorno koga ke vklucam RA .. go nema drugarot so koj sakam da igram t.e nema nikoj
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,508
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно