• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

BUXOUT.COM

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Hekome

Intern
22 мај 2007
15
0
Eve trazejki slicni sajtovi kako neobux i bux.to naletav na sledniov sajt:

http://www.buxout.com/?r=dakodesign voedno ova e mojot referal link, stosot e vo osven sto klikate i da soberete poveke referenti, taka da koga ke se registrirate dobivate svoj referal link i koga nekoj ke se klikne na nego togash toj e vas referent. moze da go pravite toa na poveke nacini.

Jas licno su zaclenet na poveke forumi i razni web strani kade sto go postuvam linkot ili mozete da prakate na vasi prijateli mail so link vo niv.

Taka da ke vi preporacam da go razgledate sajtot, isplakanjeto e na 5 $ preku alertpay ili paypal
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Леле," фала ти многу " :LOL: со оваа тематика сме запознаени одамна.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,289
28,599
kalco.ru
Уште една во низата....Значи овој начин на заработна некако највеќе ви се допаѓа?А да земете нешто за работа да се фатите никако:LOL:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
каде сега треба да кликнам:ninja2:
:))


бтњ. No again.. Аман со овие страниве.. Искрено, ви ги жалам маусите :))

За разлика од предходните, ми се допаѓа единствено тоа што наведе дека тоа е твојот реферал линк :))

Но ајде.. Кога веќе го наведе, и така ја отвори темава, барем кажи нешто поопширно за сајтот. На пример: начин на исплаќање, минимален износ за подигање на парите ( мислам на тоа, колку треба да имаш “заработено“ за да подигниш), и сл.

И уште нешто што ме интересира, е твоето искуство со сајтов. Дали, и зошто немаш подигнато пари? :))
ј/к

Сериозно.. Дали воопшто имаш подигнато, и колку имаш заработено до сега? ( по можност подкрепи го со еден screenshot. )
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
fuzi мислам дека сеуште нема ништо заработено сеуште се регистрира на форуми и дава свој реферал

бтњ ако сака некој мауси нека пише на секои 5 купени добивате еден гратис
а овие се издржливи
би требало да си го исплатите со реферали и + нешто за вас
пи*ка да почастите :bravo:
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Многу грешно им пристапувате на дечките коишто го тестираат овој начин на заработка. Поттикнете ги, дајте им надеж, ќе тестираат, ќе кликаат еден месец итн итн...сепак најдобро така се учи :)
И потоа ќе фатат книга
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Да беее,после ке не пцујат,ке викаат види овие не не подучија,вака што сака нека прави,важно ние му кажавме наше мислење,и подобро е тоа да го свати сега,отколку за неколку месеци :)
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
@hekome
Каснеш брат си го промашил форумот тука с запознаени со тоа.
и ситее добро знаат дека нема фајде од мачење на маусот јас лично ти јажувам од мое искуство.
ЈАс бев си направил акаунт на box.to мислам дека така беше некако и бев многу упорен. Им кажав на школските тие не знаеа за тоа им направив акаунти на сите собрав некаде накај 20 рафарели и плус мој 10 ги напраив од мојот компјутер со бришање на Cookies ( во мозила CTR+shift+delete ) и собрав некаде накај 17 $ i и викам ај да си ги префралам на сметка и ги префралам и нишо.
Ги префралив во јуни а сега е ноември па уште ги нема.
земи научи нешто корисно ( њеб дизајн, нешто прогтрамирање ... и др.) од тоа имаш фајда само а од кликање нема братче.
за разлика од другите ти барем си кажа што како за линкот што го стави тоа се цене хахах :bravo:
но немора да не слушаш ти си продолжи не губи воља можеби па ке ти успее продолжи тоа си е твое право.
поздрав
:)
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
оффтопик:
Ако некој уште се занимава со bux.to , само што ја доправив новата верзија на auto clicker-от, па ако сакате може да ја ставам, за да ја испробате :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
оффтопик:
Ако некој уште се занимава со bux.to , само што ја доправив новата верзија на auto clicker-от, па ако сакате може да ја ставам, за да ја испробате :)
Тие што не се серизозни во овој вида на " заработка " нека го пробаат програмот,но тие што се сериозни,нека размислат,затоа што ќе ги банираат доколку дознаат дека користат ауто кликер :LOL:
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
јас имав ауто кликер и во почетокот работеше потоа не можеше односно не работеше :muahaha:
па качи го ќе го пробаме ништо лошо (ако сакаш се разбира)
поздрав.....:ninja2:
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
јас имав ауто кликер и во почетокот работеше потоа не можеше односно не работеше :muahaha:
па качи го ќе го пробаме ништо лошо (ако сакаш се разбира)
поздрав.....:ninja2:
Zatoa ne ti se isplateni parite ... deka si koristel autokliker :LOL::LOL::LOL:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Zatoa ne ti se isplateni parite ... deka si koristel autokliker :LOL::LOL::LOL:
не.. Мислам дека доколку те откријат, ќе бидеш суспендиран, и логички е да има наведена причина зошто те суспендирале.

А, тоа што не стасале.. Колку што имам читано, тоа е чест проблем. Заради тоа, не се замарајте со оваа работа. Глупаво,досадно,НЕИСПЛАТЛИВО и несигурно.
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Темава е спремна за во канта и мислам дека слични теми не треба да се коментираат туку одма во канта. Ова е само измама никаков начин на заработка нема да добиете како што Ве убедуваат сите.:ua:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,042
Мислења
855,126
Членови
29,647
Најнов член
Анинени
На врв Дно