• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Bux.to

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Еве еден Bux.to ауто кликер што го направив.
Dobra rabota, samo sho ne mi izgleda nekako deka originalno e tvoe..
barem spored ovie nekolku raboti
'If you get an error message at the beginning of the program,
'use the declaration below:
Ova go pishuva na site gotovi tutoriali.. mozhebi ne istoto, ama mnogu slichno.
Da beshe tvoe barem na makedonski kje go napisheshe.. Aj ako ne pomoshnine raboti vo kodot kako objasnuvanja za nekoi komandi, ama barem ova sho se gleda kje beshe
ex.
Process started/stopped by user
ex.2
No links detected in HTML. Are you at the Surf Ads page?
ex.3
ex.4
ect ect..

Ova go davam kako zabeleshka, nemam nishto protiv, samo da ti kazham deka mozheshe malce da go izmenish :)
Sepak, dobro od tebe shto go spodeli so nas..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Dobra rabota, samo sho ne mi izgleda nekako deka originalno e tvoe..
barem spored ovie nekolku raboti

Ova go pishuva na site gotovi tutoriali.. mozhebi ne istoto, ama mnogu slichno.
Da beshe tvoe barem na makedonski kje go napisheshe.. Aj ako ne pomoshnine raboti vo kodot kako objasnuvanja za nekoi komandi, ama barem ova sho se gleda kje beshe
ex.
ex.2
ex.3
ex.4 credits: John Dohe
ect ect..

Ova go davam kako zabeleshka, nemam nishto protiv, samo da ti kazham deka mozheshe malce da go izmenish :)
Sepak, dobro od tebe shto go spodeli so nas..
Дел од кодот не е мој, но се останато е мое. Се мачев 3 дена, но го усовршив. На англиски го напишав за да може и други да го користат.
А за делот со "credits" прво пишуваше Hijack Hacker но реков да не им текне на оние од Bux.to дека јузерот ми е таков па да ме бануваат, па затоа пишав John Dohe (на англиски "Непознат") и другар ми Даме.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Незнам како се активира мозе ле некој да ми потказе
Exe faelche imash na ovaa tema kako shto kazha @hijackhacker, pa kje si go spushtish od tamu i potoa samo go otvorash programchevo, si vnesuvash svoj username i password od box.to i tn i tn.. Downloadiraj go prvo, pa posle bi trebalo da se snajdish..Ne e neshto mnogu komplicirano..
 

TheDarkHacker

Баниран/a
16 мај 2009
285
17
Не го отворив ова бидејќи во моментов немам Visual Basic,но сакам да прашам како е можно ти да влезеш во базите со податоци на bux.to и да се логираш?Единствен начин е користејќи web-browser ама незнам како би знаел кој елемент е реклама за кликање?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
@TheDarkHacker
Друже, мометнално не работи, бидејќи е сменет системот некако, старо е многу.
За логирање сам се логираш на јузерот преку Browser контрола.
Се испитува HTML кодот на страната, се вадат линковите во ListBox, и еден по еден се отвараат во Browser контролата. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно