1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Bux.to

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Tayshaun, 9 Февруари 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Tayshaun

  Tayshaun
  Intern

  26
  0
  17 Јануари 2008
  zdravo sakam da postavam prasanje dali nekoj znae sto e bux.to i dali nekoj voopsto zel pari od taa internet stranica i ako nekoj veke zel pari dali mzoe da mi kaze kakov e nacinot na isplata ?
   
 2. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Jas znam shto e bux.to .. i momentalno imam okolu 5.3$ :) znaci ushte pola i kje vidam dali voopshto moze da se zeme pari
   
 3. Marko

  Marko
  Баниран/a

  106
  1
  16 Јануари 2008
 4. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
 5. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  kako napravi tolku referals??? I kolku vreme igras? Dajte nekoja pomos poso sumnov!
   
 6. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  100% kupil premium ili kupil referrals :)
   
 7. Marko

  Marko
  Баниран/a

  106
  1
  16 Јануари 2008
  Referrals se :) nemam kupeno premium, ali kje bide i toa :))
   
 8. sonic

  sonic
  Intern

  529
  5
  13 ноември 2007
  Ова е ок за да собереш пари за свој hosting но на долги патеки не се исплати... Еве пример Марко сега може да си земе хостинг да и да регистрира домаин со тие пари и да почне напреден е-бизнис .
   
 9. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  a kako ide rabotata so referals? oni rabotat i na tvoja smetka idat parite ili i na niv im idat parite? a ako gi stavis niv referals dali i ti si im referal na niv?
   
 10. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  koga se registiras, imas da stavis referal, i tie koga stiskaat na ads koi gi ima tamu, i tie zemaat pari, i toj kogo go stavile za referal...
   
 11. Marko

  Marko
  Баниран/a

  106
  1
  16 Јануари 2008
  - Referalite si ja zemaat normalnata suma - 0.100$ od klik. Jas zemam 0.100$ od sekoj nivni klik.

  - Ako tie mi se referali mene, jas ne sum nivni referal. Tie ne gi zemaat moite pari, jas gi zemam nivnite :))
   
 12. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  a znaci ne mozeme eden na drug da se stavime referal?
   
 13. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  ne..:rolleyes:
   
 14. Tayshaun

  Tayshaun
  Intern

  26
  0
  17 Јануари 2008
  isplata na bux.to

  ama ja s sakam da znam dali nekoj od vas ima poveke od 10 dolara i kako moze da se zemat parite toa mene me interesira i samo da vi kazam deka ne sum kupil referali tuku cela familija mi koristi ovai site moj drugari me stvija u referali
   
 15. GeNeRaToR

  GeNeRaToR
  Intern

  538
  6
  20 Јануари 2008
  абе беспари е да се регистрираш на обичен акаунт нели ???
   
 16. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  Da :bravo:
   
 17. GeNeRaToR

  GeNeRaToR
  Intern

  538
  6
  20 Јануари 2008
  На Hotmail не ми стигнува e-mail-от со податоците. Дали ке стигне со тек на време или има проблем ???
   
 18. Tayshaun

  Tayshaun
  Intern

  26
  0
  17 Јануари 2008
  hotmail poraka

  zdravo ne se sekiraj ne treba da ti stigne poraka ti mozes vednas da pocnes da klikas bez problem
   
 19. GeNeRaToR

  GeNeRaToR
  Intern

  538
  6
  20 Јануари 2008
  извините вака малце шо сум досаден ама парите откако направиш одредена сума можат ли да ти се праќат по пошта ???
   
 20. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  217
  27 oктомври 2007
  Машко
  Брат ми има направено на ова чудо акаунт. Кога ќе направиш одредени пари, брат ми тврди дека ќе можеш да си земеш на некоја страна што сакаш , нормално за тие пари што ги имаш. Што значи не можеш да си ги искешираш.
   
 21. Tayshaun

  Tayshaun
  Intern

  26
  0
  17 Јануари 2008
  ako moze da mi kazete dali nekoj do sega zel pari od bux.to?
   
 22. GeNeRaToR

  GeNeRaToR
  Intern

  538
  6
  20 Јануари 2008
  И ме интересира дневно по колку Ads добиваш за кликање. Јас кликнав досега на 14. Има ли некој добиено повеке на ден и одприлика во просек колку ???
   
 23. GeNeRaToR

  GeNeRaToR
  Intern

  538
  6
  20 Јануари 2008
  си ги добил ли некогаш парите ???
   
 24. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  А пример со тие пари може ли да се купи Скајп кредит?Ја пробував некако али имаше само за PayPal!Иначе имам околу 48 центи!
   
 25. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  Abe sto se mucite preku takvi veb strani? Izlezi nadvor, sraboti nesto i za pominatoto vreme ke dobies mnogu poveke pari ako rabotis, otkolku preku tie web strani!!!

  [EDIT]: Kako se brise account?
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...