• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Bux.to secrets

 • Ја почнал/а темата
 • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Bux.to seacrets

 1. Стистене стоп на прелистувачот при преглед на некоја реклама за веднаш да почен да брои тајмерот.
 2. Изчистете ги коначињата (cookies) од коммпјутерот и можете да направите друг акаунт!
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
 1. Стистене стоп на прелистувачот при преглед на некоја реклама за веднаш да почен да брои тајмерот.
 2. Изчистете ги коначињата (cookies) од коммпјутерот и можете да направите друг акаунт!
Добро е ова, што значи дека немора да чекаш целиот сајт да се лоадира...
А за тоа за рег. друг акаунт можеш и од друго место да го рег. а од дома да си кликаш :) јас вака имам 3 акаунти напраено...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
А мора да имаш сметка на пеј пел за да ги префрлиш парите, или има од тмау ти да си креираш нова сметка...
Веќе не поддржуваат PayPal (Што е добро бидејќи PayPal не ја дава РМ), туку ти ги прачаат парите на направен акаунт на AlertPay. Сам треба да си го направиш.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
@hijackhacker, vo url-to si stavil alertpat.com, i ne se pisuva seacrets, tuku secrets...
pozz
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
како да стиснам STOP кога не може
кога ја гледам рекламата копчето стоп не функционира
а и друго од дека да ги избришам cookis од control panel па интерне опции од тамо ле
:lut2: :lut1:
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
А каков интернет имаш?

Ако имаш АДСЛ мора да направиш дисконект/конект (за да смениш ИП), ако имаш кабловски, обично имаш фиксна ИП адреса. Така да типовите кога ќе видат дека 10 акаунта од една иста ИП адреса се логираат..... Јас да сум админ....

Али у секој случај јави кога и колку ќе те исплатат.
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Со ти значеше тоа ,,Така да типовите кога ќе видат дека 10 акаунта од една иста ИП адреса се логираат..."
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Со ти значеше тоа ,,Така да типовите кога ќе видат дека 10 акаунта од една иста ИП адреса се логираат..."
Значи дека истиот човек има направено 10 различни акаунта кај нив, што е против правила очигледно... Ќе имаат право и да не го исплатат ако сакаат...
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
како да стиснам STOP кога не може
кога ја гледам рекламата копчето стоп не функционира
а и друго од дека да ги избришам cookis од control panel па интерне опции од тамо ле
:lut2: :lut1:
hmmmz.. Nemozhe da ne funkcionira stop..
Inaku za cookies, mozhesh da gi izbrishesh so samiot prebaruvach..
Shto prebaruvash imash?

Ako imash Mozila:
odish "Tools" pa na "Clear Private Data", ili stegni samo ctrl + shift + delete..

Ako imash Internet Explorer:
odish "tools", pa "internet options" pa "Delete Cookies"..

Ako imash Safari:
odish "edit" pa "Reset Safari", gi shtiklirash site i odish "reset".

btw.
Значи дека истиот човек има направено 10 различни акаунта кај нив, што е против правила очигледно... Ќе имаат право и да не го исплатат ако сакаат...
Tochno. Dokolku napravish povekje akaunta neveruvam deka kje mozhesh da podignish pari..t.e ednostavno kje ti gi suspendiraat akauntite..

ps. Zoshto se zamarate so vakvi raboti? Ednostavno ne e isplatlivo zhivotot da si go gubite pred kompjuter za nekoj $ mesechno..
 

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
810
836
~1200 денари месечно WOW :)

На отпад да работам повеќе ќе зеам :))
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
hobi?????? Sekoj den samo da klikash tebe ti pretstavuva hobi?? muahahahaha..
jaooo jako hobi.. :D Imam videno nekoi sobiraat neshto pa ova, pa ona.. Ama da klikash na prazno sekoj den kako hobi ushte nemam videno.. :D
Zanimlivo vo sekoj sluchaj.. :D
Кога ќе видиш дека постои Click Contest, и Македонија е на 7мо место во светот, барем овие што кликаат на bux.to зимаат некоја сума на пари... Овие другиве што се убиле од кликање за ништо, што да кажат? :ha:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Кога ќе видиш дека постои Click Contest, и Македонија е на 7мо место во светот, барем овие што кликаат на bux.to зимаат некоја сума на пари... Овие другиве што се убиле од кликање за ништо, што да кажат? :ha:
hmmmmz..veruvash vo ova?? jas lichno ne veruvam vo ova deka e realno..
4.775.331 vo momentov? hmmmmz... Chisto sumljam.. Na Makedonchinjava da im vikaat deka i pari kje im davaat na odreden broj klikanja, od pusta mrza ne klikaat, a ne pak za vaka... :D
Kraj kraeva koj ima dokazhano deka toa ne se "random" brojki?
neznam.. I realno im se chudam na tie shto se lazhat po vakvi raboti...

I + Ako zememe deka kina ima 1,246,871,951 lugje spored nekoi statistiki shto sluchajno gi najdov na internet i toa ushte od 1999 ( photius.com :D) , indija 1,000,848,550 pa makar shto i nema golema zastapenost na internet vo indija.. US shto ima i navistina solidno koristenje na internet ima 272,639,608 lugje i ushte red drugi aktivni zemji pred nas, a Makedonija za zhal seushte mislam deka e 142, kako kje dokazhesh deka navistina sme 7mi ? Neznam.. Im se chudam na tie shto klikaat na vakvi raboti.. Ednostavno vremeto iskoristetego na neshto drugo..
Sepak, toa si e vasha rabota :D
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
hmmmmz..veruvash vo ova?? jas lichno ne veruvam vo ova deka e realno..
4.775.331 vo momentov? hmmmmz... Chisto sumljam.. Na Makedonchinjava da im vikaat deka i pari kje im davaat na odreden broj klikanja, od pusta mrza ne klikaat, a ne pak za vaka... :D
Kraj kraeva koj ima dokazhano deka toa ne se "random" brojki?
neznam.. I realno im se chudam na tie shto se lazhat po vakvi raboti...

I + Ako zememe deka kina ima 1,246,871,951 lugje spored nekoi statistiki shto sluchajno gi najdov na internet i toa ushte od 1999 ( photius.com :D) , indija 1,000,848,550 pa makar shto i nema golema zastapenost na internet vo indija.. US shto ima i navistina solidno koristenje na internet ima 272,639,608 lugje i ushte red drugi aktivni zemji pred nas, a Makedonija za zhal seushte mislam deka e 142, kako kje dokazhesh deka navistina sme 7mi ? Neznam.. Im se chudam na tie shto klikaat na vakvi raboti.. Ednostavno vremeto iskoristetego na neshto drugo..
Sepak, toa si e vasha rabota :D
Верувам затоа што лично имам видено повеќе луѓе како кликаат...
И не докажува тоа дека имаме повеќе корисници на интернет или повеќе жители, туку дека имаме повеќе ЏАБОЛЕБАРИ ;)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
ok ok... Ne e bitno.. Malce izbegavme offtopic..
Sakav samo da utvrdam na toa deka ne e isplatlivo da se gubi vremeto na vakvi raboti..

btw.
~1200 денари месечно WOW
da da.. 1200 denari ama so 10 akaunti :D
Замисли, 10 акаунти x 30 дена = ~1200 ден. месечно!
A kako shto kazhav i jas i ostanatite deka toa e protiv pravilata i deka za toa kje bidesh baniran, znachi sepak ostanuvash na 1 akount.. toa ti e 10 pati pomalce i e ~120 denari mesechno....
lelelle..
Toa ti e duuuuuuuuuuuuuuuuri 1440 godishno, ili ~14400 ako rabotish aktivno slednive 10 godini :D:D:D
Vistinsko bogatstvo.. :D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
hobi?????? Sekoj den samo da klikash tebe ti pretstavuva hobi??/quote]

Немора да кликаш, затоа го направив Bux.to Auto Clicker.
А за 10те акаунти, програмчето има опција да го најдеш и избришеш колачето зачувано на компјутерот. Само треба да си ја смениш ИП апресата, како и на Rapidshare, после секое логирање на нов акаунт.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Немора да кликаш, затоа го направив Bux.to Auto Clicker.
А за 10те акаунти, програмчето има опција да го најдеш и избришеш колачето зачувано на компјутерот. Само треба да си ја смениш ИП апресата, како и на Rapidshare, после секое логирање на нов акаунт.
Vaka.. Neznam dali vekje toa go reshija, no dokolku ne, tvrdam deka za mnogu brzo vreme kje bide otkrien.. Neveruvam deka i ponatamu kje se prosperira so toa..Takva golema firma vo koja shto se vmeshani pari so takov bag ? Neveruvam.. Mozhebi vo momentov ne reagira, no podocna garant kje bide sreden toj del..
A dodeka za Ip-to, mozhebi kje mozhesh taka da se izvadish.. Ama toa ako si na ADSL.. A shto pravime ako imash kabelski internet? Edna statichna IP i toa e toa.. posle vtoriot account kje bidesh otkrien..
 
 • Ја почнал/а темата
 • #23

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Vaka.. Neznam dali vekje toa go reshija, no dokolku ne, tvrdam deka za mnogu brzo vreme kje bide otkrien.. Neveruvam deka i ponatamu kje se prosperira so toa..Takva golema firma vo koja shto se vmeshani pari so takov bag ? Neveruvam.. Mozhebi vo momentov ne reagira, no podocna garant kje bide sreden toj del..
A dodeka za Ip-to, mozhebi kje mozhesh taka da se izvadish.. Ama toa ako si na ADSL.. A shto pravime ako imash kabelski internet? Edna statichna IP i toa e toa.. posle vtoriot account kje bidesh otkrien..
Тоа можат да го поправат, ама сега изгледа како обичен корисник :)
А за ИП-то, че мораш да се снајдеш некако со ИП сокривач или нешто друго.

А за пресметките, 1200 де. за 10 акаунта на 1 човек. Соберете се 10 другари со по 10 акаунта поврзани на првиот со Реферал и оп парички летаат
 

leopard

Intern
13 март 2008
60
5
Лелее абе луѓе како не се исплаќа? Некој да дојде и да ти каже еве ти 50 денари нема да ги земеш?! Ма дај не зезајте.. За никаква работа пари се зима па и мана ке се наоѓа. Еве земите нивата копајте ако не ви чине. Од тоа не се живее ама како хоби интересно е. Имам јас симнато нешто аутокликер и го ставив на еден мој сервер стое како сустај иконка кај саатот се регистрирав пред 5-6 дена го кликам сеа гледам 4 $ :D Па ке се најде некогаш да се земе нешто на нет за без пари како на пример некој домаин или да се уплати на некоја игра:rolleyes:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Лелее абе луѓе како не се исплаќа? Некој да дојде и да ти каже еве ти 50 денари нема да ги земеш?! Ма дај не зезајте.. За никаква работа пари се зима па и мана ке се наоѓа. Еве земите нивата копајте ако не ви чине. Од тоа не се живее ама како хоби интересно е. Имам јас симнато нешто аутокликер и го ставив на еден мој сервер стое како сустај иконка кај саатот се регистрирав пред 5-6 дена го кликам сеа гледам 4 $ :D Па ке се најде некогаш да се земе нешто на нет за без пари како на пример некој домаин или да се уплати на некоја игра:rolleyes:
hmmmz.. Kako shto kazhav, toj auto kliker-ot kaj i da e za brzo vreme kje ti bide otkrien, i nishto chudno parite koi shto dotogash kje gi napravish da ti propadnat, t.e da ti go suspendiraat akanutot...
Inaku, dokolku ti se zadovoluvash so 120 denari mesechno neznam.. Jas bi ti gi dal istite pari za 2 rabotni saati mesechno.. imam firma za aluminium/plastika vrati/prozori ( normalno seushte ne e na moi race.. ) pa dojdi, raboti aktivno nekoj saat kje zemesh isto pari kako shto kje klikash tie 30 dena..
Kako shto kazhav i predhodno.. Izborot dali kje go gubite vremeto na strani kako box.to si e sosema vash... Sakam da vi ukazham samo deka e bezpolezno.. A neznam kakvo vi e toa hobi.. Poisplatlivo bi bilo da go prespiete toa vreme ili da izgledate nekoj film ili shto i da e drugo, od kolku da klikate na nekoja si strana..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,896
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно