• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Business Laptop Dell Latitude 5400

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,324
3,021
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Ве молам за проценка на половен бизнис класа лаптоп Dell Latitude 5400.
Лаптопот е купен на 20 јули 2019, под basic dell warranty до 2022 (немам документ), во супер состојба, многу малку работен.
Лаптопот е со следнава конфигурација

- 14" Full HD монитор
- 68Whr ExpressCharge батерија (во одлична состојба)
- Intel Core i7-8665U 4C/8T Processor со vPro, Thunderbolt до 4.8GHz boost
- 1x16GB DDR4 рам, со уште еден слободен слот за 32GB тотал
- 256GB NVMe
- Дуал бенд 2x2 вифи и bluetooth 5.0
- Бизнис класа пластика/рамка.
- 3 USB порти, Ethernet, HDMI, Audio out, SD card reader,
- Полнење со USB-PD полначи и батерии (анкер, басеус, макбукпро)
- Displayport/HDMI преку USB-C
- Тачпад и клиторис
- Одлична камера со privacy shutter
- Ubuntu по желба

Лаптопот е во одлична состојба, без физички оштетувања, со замерка - гумичките против лизгање се испаднати, па ставени нови силиконски.
На тачпадот имам залепено заштитна фолија како за екран за телефони.

1627378698255.jpg
1627378698257.jpg
1627378698259.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,277
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно