• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Burnout Paradise the ultimate box

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Според мене ги надминува на големо добар дел од сите делови од НФС серијалот а ги имам изиграно скоро сите уствари само НФС1 ја немам возено. Возењето е на едно солидно аркадно ниво има неколку видови на трки. Сударите се на едно супер брутално ниво во колите нема возачи веројатно поради некаква коректност што само америте ја знаат, има и трки со мотори до сега отворив 3 видови на мотори има спортски коли има едно комбе супер тунирано вкупно има 75 возила сите се небрендирани ама се супер и најинтересната работа за мене нема брзинометар што на моменти е прекрасно барем не се оптеретувам со колку одам впрочем и самото мерење на брзианта и не е битно барем не за мене барем не во игри :D Градот е узасно голем може и да се вози без целно и тежината во трките не е сведено во начинот на кој АПЦата ти ја блокираат линијата на возење туку сведена е на избор на вистинскиот пат бидејќи градот е голем отворен со многу начини на пристап на трката има милион shortcuts. Единствена замерка е на менито ептен е конзолашко и низ него се шета со Ф1 и Ф2. Се на се извонреден порт од конзоли на ПЦ уствари можам слободно да кажам дека после години играње ужасни портови од конзола на пц ова е единствениот добар порт и ги нема оние иритантните пораки кога треба да притиснеш ентер да ти пишува притисни кругче.
Еве и линк

http://www.gamespot.com/pc/driving/burnout5/index.html?tag=topten;all;9
па погледајте некој клип или слика кој како милува.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Што знамне ми направи ќејф, ја играв 2 дена стигнав до негде, ама досадна ми стана.
 

iivviiccaa

Intern
21 ноември 2008
303
11
хммм неможе да ја надмине most wanted:D и играва и не е толку “идеална“ како што викаш ти. на пример коа ке треба да стигнеш до некое место секогаш има и 2 други коли околу тебе кои те маваат и само ти пречат во возење. знам дека тоа така треба да биде, ама колку и да пробуваш да се ослободиш од нив тие секогаш се тука, кај и да си. значи можеш колку сакаш време да си возиш до местото кај што треба да стигнеш и колку сакаш можеш да “умираш“, барем да ставиле одредено време. и такви слични необјасливи работи има по целата игра:D
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
А бе понатаму не е лесно возиш побрзо правиш демиџ поголем и можеш да изгубиш, + со тркииве од преголема брзина улица промашуеш и ка будала дупло вози од останатите.:D
 

kuzman0v

Gaining Experience
14 декември 2008
598
74
Скопје
Многу популарна аркадна возачка, која минатата година остави добри впечатоци на конзолите, и конечно на РС. Burnout Paradise овој пат доаѓа со експанзијата The Ultimate Box, а што ни нуди, ќе дознаете во останатиот дел од текстот.На стартот од играта ќе ве пречека нумерата “The Paradise City” од Guns’n'Roses, која на еден начин е нејзин заштитен знак.
Главното мени ја донесува првата и најголема новост, а тоа е можноста да бирате дали да се тркате на четири или на две тркала, т.е покрај автомобилите, во верзијата за РС имате можност да се тркате и со мотори.
По самото испливување на ?Рајскиот остров?, ќе се запрашате: Што сега? На цела `среќа`, тука е радио станицата Атомика со симпатичен спиќер кој ќе ви дава разни совети кои не морате да ги слушате, бидејќи во оваа игра имате голема слобода и правете што сакате. Од самиот почеток ќе ви биде целосно отворен градот и можете да јурите до несвест низ него.
Додека крстарите низ улиците, во долниот десен агол ќе имате мапа на која се покажуваат сите локации и активности. Од скоро секоја раскрсница во градот, можете да започнете некој “event”. Овие активности, во зависност од видот, на мапата се прикажуваат во разнобојни маркери и ги има вкупно пет вида. Кога ќе стигнете на посакуваниот “event”, го активирате со пристискање на кочниците и гаста истовремено, и почнува правата забава.​
Чувството во текот на вожњата е одлично, а зборот аркада го добива правото значење. Потполно нереалната брзина и понашањето на возилата ви пружи права забава. Брзината која можете да ја постигнете во рок од 5 секунди е 300+ километри на час, а верувале или не, ова е само загревање. Со оваа брзина можете да ја завртете буквално секоја кривина во градот. Страничното удирање нема ни малку да ве забави и единствен начин за целосно да ја сопрете колата е директниот удар. На одредени места покрај патот има бензинска пумпа од која можете да го надоградите вашето нитро, има сервиси за поправење на вашиот автомобил и сервиси за фарбање на колата.З
Отклучувањето на нови автомобили е единствен мотив за понатамошно играње.​
Уживајте во вожњата!​
[+] Забавна и агресивна аркада, голем град и отворен за истражување, оштетување на автомобилите.
[-] Премногу лесна, безживотен град.


Извор: GMK
 

kamikaza333

Gaining Experience
3 јануари 2009
320
57
Кочани
Хаха интересно е тоа што никој не го спомена Online играњето кое е колку толку слободно, не бара посебна активација. Со пиратска игра можете да играте со другарите на нет. Да вршите евенти заедно кои не можете сами:bravo:
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,843
5,024
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
zakon e igrava :) bashka epten e optimizirana ,nema nikakov lag na high settings,anti -aliasing 8x ,1680 x 1050...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,093
Мислења
838,294
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно