• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Built in ethernet inactive. Pls HELP!!!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Negative_H

Intern
15 декември 2007
3
0
Zdravo. Ima li tuka nekoj sto go biva za mac os? Mi treba ko vazduh.
Treba da napravam PPPoE konekcija na mac os, samo sto mi go dava kaj mreznata ova Built in ethernet inactive. Dali nekoj znae kako da go "stavam" lan ov na active?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,548
Мислења
823,117
Членови
28,060
Најнов член
DamjanTaso
На врв Дно