• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Бугарски веб сајтови хакирани од турска организација

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Hackers from the Turkish organization Ayyildiz Team have attacked the websites of Bulgaria's agriculture and regional development ministries, replacing the main page content with Turkish symbols.

Against the background of Turkish landscape and Turkish national flag symbols, the message explains that the attack against the two ministerial sites came as a protest against the silent consent of the state to the destruction of a Turkish monument.


Novinite, September 02, 2007 07:20 GMT+01
http://www.novinite.com/view_news.php?id=84827

Очигледно бугариве немаат проблем само со нас ;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Е ај сеа. Не можеме ние , па другите малаве по рандом, демек не биле толку добри.

Конкретниот напад на бугарските сајтови бил со цел, не им паднало така од памет, ај ќе хакираме нешто вечер, па еци пеци пец, ту Бугарија.

Како што беше претходно хакирана страната на ОН, мислам дека троца беа од турција.

А имаше и на времето, кога напаќаа наши сервери.

И се тоа по рандом. ????? Хм.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Ако сакаш да си тропнеш нешто , само колку да ти се брои, и босле демек си се зезај, бујрун во боречки клуб.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно