• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

BUG слави 15 години постоење

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Иако немам читано многу, тоа што го имам читано е стварно добро. Понекогаш малку и сум се смеел: спржи диск, рачунар...
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Едно од најобемните и најдобрите списанија за ИКТ според мене...
Му посакувам уште најмалку 15 години успешна работа.
 

moondowner

Intern
5 јануари 2008
33
1
До пред две години редовно купував BUG. Одлично списание е, секогаш добро им се обработени темите за кои пишуваат, само треба да се навикне човек на хрватскиот вокабулар, нема ништо смешно таму.
А од тогаш па до ден денес купувам MREZA (кое е по стручно, и нема 20 страни за игри на крајот, секогаш доаѓа со ДВД на кое има и системски софтвер), инаку дека иста редакција ги прави двете списанија.
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
BUG Respect !
So se odnesuva za mene da ne bese BUG denes nemase tolku da znam okolu kompjuteri...so nego mislam deka pocnav...a i uste imam stari broevi po doma...
iako za nas standard moze e skapo...ali vredi u sekoj pogled...
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
BUG и мене ми беше едно од омилените компјутерски списанија кога немав интернет :) Навистина добри содржини имаа , во последно време не сум разгледал... Нека им е со среќа !
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Во Јануарскиот број има феноменален тест за SLI и CrossFire технологиите. Па така да ако некој планира да купува ваква машина би му препорачал да прошчита првин во багот за тоа
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Евааааа јас на времето многу сакав да ги читам овие списанија. И имаше и многу интересни работи на CD-то.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно