Буџет лаптоп

sahara

Intern
17 ноември 2021
2
0
Би сакал мислење од познавачи за моделов: Лаптоп ACER A515-44-R2FP R5-4500U/16GB/512GB SSD . Прашањето е дали 16 гб значат нешто во споредба со останатите карактеристики, сметано за полесен рендеринг. Буџетот е одлучувачки во моментов, инаку самите софтвери си кажуваат што е потребно.
 

ARMac

Guru
2 октомври 2010
8,162
9,814
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Рендеринг на триаголници или компресија на пиксели?

За една банана да изрендаш ок е. На пример
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,021
Мислења
870,304
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно