Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Буџет Гејминг: R5 2400G + 16GB + RX560 4GB + 240GB + 1TB

Статус
Затворена за нови мислења.

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.388
6.548
StalkeR додаде нов оглас:

Буџет Гејминг: R5 2400G + 16GB + RX560 4GB + 240GB + 1TB - 17.500 ден.

Спецификации:

Asus Prime A320M K
Ryzen 5 2400G + Stock кулер
2x8GB RAM
MasterWatt Lite 500W
Kingston A400 240GB
Western Digital 1TB Blue EZEX
Asus RX 560 4GB

Погледнете го атачментот 117475

Некои делови имаат преостанато гаранција, но ке пишам накнадно да ја најдам.
Компјутерот е користен за офис и Warzone. Го добиваате со инсталиран Windows 10 Pro, исчистен комплет и сменета паста.

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.823
Членови
34.921
Огласи
2.635
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно