• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Буџет гејминг конфигурација / i3 10th gen/ Asus 570 4GB / 16GB RAM / 512GB NVME

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

iface

Gaining Experience
9 септември 2011
114
190
Се продава Буџет гејминг конфигурација>

CPU> Intel i3 10100 + Thermal Paste NT-H1 / Гаранција 35 месеци
GPU> ASUS 570 4GB Strix (Republic of Gamers) + Thermal Paste NT-H1 / Гаранција 6 месеци
RAM> 2x8GB 2666MHz Kingston HyperX Fury / Гаранција 59 месеци
SSD> 512GB NVME m2 Gigabyte + Heatsink / Гаранција 35 месеци
MOBO> B460M-A-PRO mSi / Гаранција 35 месеци
PSU> 450W Gigabyte P450B 80+ Bronze / Гаранција 11 месеци
CASE> Irid353 Genesys + 3 RGB Fans + Fan speed control + Fans hub / Гаранција 11 месеци

TUNING (Optional and free)>
RAM> Stock > Low Latency (+5% FPS)
GPU> Stock > High FPS (+5% FPS)

Дополнителен бенефит> Lifetime support

Состојба> Нова

Цена> 30000MKD

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
981
2,474
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Без графичка дали би го шитнал и колку би била цената?

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

iface

Gaining Experience
9 септември 2011
114
190
Се додава:
HDD> 500GB Toshiba / Гаранција 11 месеци
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,531
Мислења
846,095
Членови
29,330
Најнов член
Leonard
На врв Дно