1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Буџет/средна класа action камери

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од Balanar, 16 Август 2017.

 1. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  421
  17 Јуни 2008
  Ги бива ли камериве што се до кај 50-тина долари?
  Eken H9
  Yi Discovery Action
  SJ4000 Air

  Или предложете нешто слично, (полу)квалитетно :)
   
 2. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,786
  3,887
  12 Јануари 2016
  Машко
  50-тина долар е буџет класа, инаку јас сум релативно задоволен од спомнатиот Екен ха9. Нема имиџ стабилизација, тоа му е најголемата маана. Сензорот е просечен ама подобар од мноштовото други евтини кинези (од кои некои се ужасни). Батеријата не држи многу, ама можеш да си земеш и додатна. Обично иде во пакет со куп додатоци како водоотпорно куќиште, држачи за различни делови од телото, итн. Ќе ти треба од старт да си нарачаш и пливачки/плутачки држач (долар-два од Али) и некое убаво ташниче, на пр. мало во облик на камерчето.

  Не е нова камера, така да точно знаеш што можеш да очекуваш од неа. Има куп ревјуа. За тие малку пари не знам дали во овие 2-3 години се појавило нешто подобро.

   
  На ekonomist му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...