1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Буџет конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 7 Декември 2019.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  897
  465
  15 Декември 2013
  Машко
  Продавам конфигурација со следниве спецификации:
  CPU: i5 3340 со некое кулерче од Deepcool со 2 бакари
  MB:Asrock H61M-VG3
  GPU: RX560 4GB STRIX не копана, доаѓа со фабричката кутија со изгубена гаранција.
  RAM:2х4 SP + Apacer 1333mhz
  SSD:Verbatim 120gb 2 години гаранција
  HDD:500GB WD Green
  PSU: Codegen 400W (300W real)
  CASE: Generic

  Сите делови се функционални и работат без маана. Конфигурацијава може да се менува по ваша желба, да се додаме рам, појако напојување итн.
  Може замена за хардвер или конфигурација.

  Цена 13К

  IMG_20191207_230401.jpg IMG_20191207_205722.jpg IMG_20191207_214315.jpg
   
  Последна промена: 7 Декември 2019
  На borcep, RoninMK, farkizz и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  897
  465
  15 Декември 2013
  Машко
  Нова цена 11500 со сток интел кулер.
   
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  897
  465
  15 Декември 2013
  Машко
  Има опција да се земе со MSI ARX470 Gaming X 4GB за иста цена, а друга опција е со Asus RX550 4GB за 9500 денари. Конфигурацијава може комплетно да се менува по ваша желба и потреба. :)
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  897
  465
  15 Декември 2013
  Машко
  Конфигурацијава без ссд ќе иде за 10k со RX560, 8к со RX550 и 6.5к со MSI 9800GT . Може да се намали уште цената, да се стави помалце рам, помал диск, послаб процесор по ваша желба. :)
   
 5. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  891
  698
  29 Март 2011
  Колку само 9800гт ?
  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,153
  8,529
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  9800GT на rails од 8 и 14 ампера? Ohooo-boy!
   
 7. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  897
  465
  15 Декември 2013
  Машко
  Имаш ПП

  За тие пари толку, за подобро напојување се доплаќа, ама тера и вака :)
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. genius
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,204
 2. zmija
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,599
 3. despotovikj
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  734
 4. Andrej Curlinovski
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  956
 5. gokica
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  924
Вчитување...

Сподели

Вчитување...