Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Budget PC: B450, Ryzen 5 3600, GTX 1660S, 16 GB

Статус
Затворена за нови мислења.

confusi0n

Gaining Experience
14 ноември 2014
235
156
confusi0n додаде нов оглас:

Budget PC: B450, Ryzen 5 3600, GTX 1660S, 16 GB - Проценка

Поздрав,

Молам за проценка на конфигурацијава:

MB: Gigabyte B450M-H
CPU: AMD Ryzen 5 3600
RAM: Kingston HyperX Fury DDR4-3200 CL16
VGA: Gigabyte GeForce GTX 1660S 6GB
SSD: Samsung PM991 256GB NVMe
HDD: Toshiba P300 1TB 7200RPM 64MB Cache
PSU: Xigmatec Cenaturo S 550W 80+ Bronze
Case: Xigmatek Sircon III
Case fans: 4x Xigmatek 120mm red led fans

Графичката е нова, купена од @gOJDO во јануари, конфигурацијава иде во комплет со...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.374
Членови
35.399
Најнов член
smartonetech
На врв Дно