• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Budget графички!

Cas12

Intern
12 октомври 2014
11
2
Од ова што се продава по дуќаниве кај нас. Што графичка препорачувате за буџет од околу +/- 200евра? Пред се за гејминг и нешто ситно photoshop, indesign, illustrator.
 

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2,773
2,445
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Core i7 10700K | Hyper 212 Evo
Motherboard
Asus Z490 TUF
Storage
980 Pro 1TB | SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G502 Hero | G.Skill MP780
Keyboard
Logitech K120
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2,773
2,445
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Core i7 10700K | Hyper 212 Evo
Motherboard
Asus Z490 TUF
Storage
980 Pro 1TB | SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G502 Hero | G.Skill MP780
Keyboard
Logitech K120
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64

Да таа е.
Најефтините 290 Tri-X се продаваа на форумов и беа 14к, тоа што @amd390x негде начекал по пониска цена е исклучок што еднаш се јавил, на друго место ги нудеа за околу 15к.
За околу 200 евра само 960 останува како опција, во Сет пак ја качиле цената на 14к за Strix-от, останува само моделот од Gigabyte. Исто има 280 во Анхоч и е малце поефтина и има 3GB меморија, ама троши бајаги повеќе и моментално ја нема на лагер. Башка бидејќи рече ќе работиш со Adobe програми мислам дека ќе имаш корист и од CUDA, OpenCL поддршката од тоа што читав уште не е средена како што треба.
 

Cas12

Intern
12 октомври 2014
11
2
Да таа е.
Најефтините 290 Tri-X се продаваа на форумов и беа 14к, тоа што @amd390x негде начекал по пониска цена е исклучок што еднаш се јавил, на друго место ги нудеа за околу 15к.
За околу 200 евра само 960 останува како опција, во Сет пак ја качиле цената на 14к за Strix-от, останува само моделот од Gigabyte. Исто има 280 во Анхоч и е малце поефтина и има 3GB меморија, ама троши бајаги повеќе и моментално ја нема на лагер. Башка бидејќи рече ќе работиш со Adobe програми мислам дека ќе имаш корист и од CUDA, OpenCL поддршката од тоа што читав уште не е средена како што треба.
Благодарам. :D
 

amd390x

Баниран/a
28 јуни 2015
22
12
Jas kolku sto znam na IT se prodadoa nad 6 290 po 12/13k ako saka jas ke mu najdam 290 ne kopana
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,864
5,062
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Копана не копана, ви пукнам бокс на сите, ќе видите копана или некопана :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,086
Мислења
877,278
Членови
30,685
Најнов член
Blaze Ivanov
На врв Дно