Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Budget gaming PC

Статус
Затворена за нови мислења.

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.265
1.912
Скопје
Вајкинг додаде нов оглас:

Budget gaming PC - 28.000 ден.

Продавам буџет гејмерски PC, составен од следниве компоненти:
CPU: Intel Core i5-10400F w/ CoolerMaster Hyper 212 EVO - 5500
MB: MSI B560M-A Pro - 3000
RAM 32GB Corsair Vengeance 3200MHz (2x16) - 3500
SSD Samsung 870 EVO 1TB - 3000
GPU Sapphire 5700 XT Nitro+ OC - 9000
PSU DeepCool DA700 80+ Bronze - 2500
Case Asus Prime AP201 - 2500

Цените се наведени за да видите како е пресметана финалната...

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.177
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно