• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено Budget Gaming PC

Статус
Затворена за нови мислења.

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.173
1.635
Скопје
Продавам уште една буџет гејмерска конфигурација, составена од следниве компоненти:

CPU Intel Core i5-7400 - 4000
MB MSI B250M PRO-VD - 2200
RAM Kingston HyperX 8GB DDR4 2133 - 1500
GPU Gigabyte GTX 1050Ti G1 - 9000
PSU 500W Deepcool DA500 - 2000
Case Deepcool D-Shield (v1) - 1200
HDD Toshiba 1TB DT01ACA100 - 1100

21.000 денари
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.197
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно