Продадено budget gaming PC, под гаранција i3 9100F, B365, GTX 1650 4gb

Статус
Затворена за нови мислења.

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
89
114
Ве молам за проценка на следнава конфигурација,
Купен од Анхоч пред година ипол, поголемиот дел на компонентите се сеуште под гаранција

CPU - i3 9100f +stock cooler
Motherboard - Gigabyte B365M H
GPU - Gigabyte RGB NVIDIA GeForce GTX 1650
RAM - 8gb Kingston HyperX Fury 2662mhz
Storage - Kingston SSD 240gb + 1Tb WD Blue
PSU - 500W Coolermaster Masterwatt lite 80+
Case - ATX midi tower case SAMA GameStorm Wrangler
Monitor - Philips PHL 243V7 (PHLC155)
Gratis Peripherals - Keyboard + Mouse (некој scorpion RGB) + HDMI cabel

CPUZ - Intel Core i3 9100F @ 4000 MHz - CPU-Z VALIDATOR

После проценка целата конфигурација заедно со монитор ќе одат на продажба.
Доколку има заинтересирани слободно контактирајте ме со понуда во ПП
 

Атачменти

 • so monitor.jpg
  so monitor.jpg
  182.3 KB · Прегледи: 139
 • i3 9100f.jpg
  i3 9100f.jpg
  172.3 KB · Прегледи: 144
 • garancija.jpg
  garancija.jpg
  174 KB · Прегледи: 124

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
89
114
Компјутерот продаден, останат е само мониторот,
Цена за истиот 4500 ден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,608
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно