Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Budget Gaming PC (i5-4460/8GB/RX580/240GB-SSD/1TB-HDD)

Статус
Затворена за нови мислења.

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.966
Скопје
Вајкинг додаде нов оглас:

Budget Gaming PC (i5-4460/8GB/RX580/240GB-SSD/1TB-HDD) - 11.400 ден.

Се продава компјутер со следниве компоненти:
Core i5 4460 (4C/4T, 6 MB Cache) - 1200
Gigabyte H81M-S - 1200
Kingston 8GB DDR3 low profile - 1200
Asus RX 580 4GB - 3500
Kingston A400 240GB (ново, со 3 години гаранција) - 1100
WesternDigital Caviar Blue 1TB - 1000
DeepCool DA500-M Aurora - 1000
CoolerMaster N200 Mini Tower PC Case - 1200

Цените на компонентите се ставени за да имате претстава како е добиена финалната цена, се продаваат исклучливо како комплет.
Компонентите се детално...

Видете го целиот оглас...
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.966
Скопје
Core i5 4460 (4C/4T, 6 MB Cache) - 1200
Gigabyte H81M-S - 1200
Kingston 8GB DDR3 1600 MHz low profile - 1200
Asus RX 580 4GB - 3500 - заменета со RX 580 Nitro+ SE 8GB
Kingston A400 240GB (ново, со 3 години гаранција) - 1100
WesternDigital Caviar Blue 1TB - 1000
DeepCool DA500-M Aurora - 1500
CoolerMaster N200 Mini Tower PC Case - 1200

Ставена подобра графичка карта + намалена цена: 10.500 денари
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.966
Скопје
Постоечкиот build е продаден, ја освежуваме темата со понов и малку подобар:

Intel Core i5-6500 (up to 3.6GHz, 4C/4T, 6 MB Cache) CPU
Asus Prime H270 Plus MB
Kingston Fury Renegade 16GB DDR4 (5 години гаранција) RAM
Sapphire RX 580 4GB Nitro+ GPU
Samsung 970 Evo Plus 500GB NVMe
CoolerMaster MWE 700 Bronze v2 700w PSU
CoolerMaster MasterBox 5 Case

16.000 денари

356286002_774132127745024_3771745606584933091_n.jpg 356604869_1729865020781704_3182958378688445936_n.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.233
Мислења
977.112
Членови
35.547
Најнов член
minchevskis
На врв Дно