• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Budget Gaming PC: Asus P67, i5 3470, 8GB DDR3-1600, RX580 4GB, 240GB SSD, 500GB HDD

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,789
14,679
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
MB: Asus P8P67
CPU: Core i5 3470
RAM: 8GB(2x4GB) DDR3-1600
VGA: Asus Dual RX580 4GB OC
SSD: Patriot Burst 240GB - 12 месеци гаранција
HDD: Western Digital Caviar Green 500GB
PSU: Chieftec 500W 80+
Case: Cooler Master elite 430
Case fans: 2x Cooler Master 120mm (silent + silent led)
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #2

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,789
14,679
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
резервиран
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,789
14,679
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
продаден
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,589
Мислења
821,356
Членови
28,245
Најнов член
slavkovski
На врв Дно