Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Budget Gaming конфигурација I6 4690K, Z87, 16gb Kingston Savege, RX 580 8gb

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
978
no_retreat додаде нов оглас:

Budget Gaming конфигурација I6 4690K, Z87, 16gb Kingston Savege, RX 580 8gb - 13.000 ден.

Продавам Баџет Гејминг конфигурација со следниве компоненти:

CPU - I5 4690K
Motherboard - Gigabyte Z87
GPU - Asus Dual RX 580 8gb
RAM - 2x8gb Kingston Savage DDR3 2400 cl11
SSD - Samsung 840 Pro 120gb
HDD - Toshiba 1TB
PSU - Coolermaster GX 750 80+ Bronze
Case Power Box

Цена: 13000ден
Може испорака по карго на ваш трошок
Контакт ПП или Вибер 077 638 126

Видете го целиот оглас...
Мислењето е автоматски споено:

Извинете за грешката во насловот, процесорот е intel i5 4690K
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
978
нова цена 12000ден фиксно, ако не се продаде за оваа цена конфигурацијата ќе оди на делови
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
978
Сите компоненти од конфигурацијатас се продадени, преостанат е уште рамот,
DDR3 Kingston Hyper X, dual channel, 2x8gb, 2400mhs, cl 11
Цена 1500ден
 

Атачменти

 • Хѕпер Џ.jpg
  Хѕпер Џ.jpg
  219,6 KB · Прегледи: 19

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.214
Членови
35.390
Најнов член
lefkova.e
На врв Дно