• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

bubamara.mkd.net

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MaLe4kA

Intern
28 март 2008
5
0
:bye1: Нов, Македонски, забавен портал.

www.bubamara.mkd.net - Има уште многу работи да се средуваат...Посетете го и кажете кометар...
Пофалба, критика, предлог.. се е добедојдено.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,280
1,942
www.iwmnetwork.com
Пред да коментирам:
Која ти е целта на сајтот?
Што всушност сакаш да постигнеш со него?
Сакаш да профитираш или чисто за твоја забава?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

MaLe4kA

Intern
28 март 2008
5
0
Чисто за моја забава. И нормално за посетителите.
Сеуште не сум размислувала за некои посериозни работи.. Платен хостинг, домеин и др.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,280
1,942
www.iwmnetwork.com
Тогаш порталот може да пројде и нема да коментирам за бизнис ствари. :)

но те молам избери една категорија а не забавен портал, ги има премногу...
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
@MaLe4kA порталот е ок , ама мислам дека содржините се превземени , мислам дека од makfax или од а1 ... но ако ти е само за ТВОЈА забава ... ок е :)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Интересно
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Extra, за вакви работи поддржувам бесплатни хостови :))
Непрофитабилни портали/блогови и слично кои сопствениците ќе научат повеќе работи пред да се зафатат со нешто поголемо.Браво ! :)
 

Wizardion

Intern
2 март 2008
111
1
Супер портал браво малечка. Само мислам дека подобро да си го префрлиш порталот на платен хостинг, којзнае можи да имаш среќа во е-бизнисот :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

MaLe4kA

Intern
28 март 2008
5
0
Логото е превземено од Бубамара радио. Но е привремено, додека не се направи ново. :)

Да. Некои содржини се превземени од други сајтови, меѓутоа ни една не е од а1 и макфакс :)

Друго.. Многу фала на позитивните коментари.. Како за почеток на секој му е потребна поддршка и охрабрување.

Поздрав. :bye1:
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
48
Куманово
markoaleksic.com
Interesno. Mislam deka pozicijata na login treba da ja smenis, stavi ja na nekoe povidlivo mesto. Koga ke pravis hover preku navigacijata gore, mnogu e mal kontrastot pomegju temno sivata i crnata boja, mozebi i toa mozes malku da go modificiras. Drugo mislam deka e ok... hmm.. Da, tekstot desno od logoto bubamara.mkd.net bara malku improvement. :D

p.s Iskluci self linking. :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #18

MaLe4kA

Intern
28 март 2008
5
0
Ќе ги земам во предвит предлозите...

Околу логото..ако имаш некој поконкретен предлог слободно кажи..
Моментално немам некоја инспирација :):)
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
48
Куманово
markoaleksic.com
Ќе ги земам во предвит предлозите...

Околу логото..ако имаш некој поконкретен предлог слободно кажи..
Моментално немам некоја инспирација :):)
:) Vazi. Sega ke spijam...eve 1.15 e. A utre ako imam vreme ke ti predlozam nesto okolu logoto.
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Браво одличен ти е сајтот само така продолжи !
 

^^GoRiLLaZ^^

Gaining Experience
7 април 2008
134
90
Интересен е порталот,али мислам дека доста се вакви портали,ѓи има многу и многу работи се копираат сајт од сајт...но тоа е.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,136
Мислења
839,210
Членови
29,045
Најнов член
goramn
На врв Дно